Menü

Bizi Bırakma Rıdvan

Futbol sana yakışıyor bizi bırakma Rıdvan

Kolay mı senden ayrılmak Rıdvan? Var mı bir eşin Av­rupa’da? Haydi çık sahaya, ver yine herkese dersini.

Senin gibisi futbol tarihimize geldi mi de futbolu bırakıyorsun?

Kaptan Rıdvan gazeteci Yusuf Dursun’la Fenerbahçe’yi konuştu.

Senin gibi beynini ayaklarına taşıyarak futbol oynayan bir başkası var mı ki futbolu bırakıyorsun..? Se­nin gibi tarihimize destanlar yazan var mı ki futbolu bırakıyorsun..?

Hayır… Hem de koskocaman bir HAYIR…

Önce futbola sonra da kendine ihanet etme…

Evet belki kendince haklısın.. Senin çektiklerini bir başkası çekse yaşama küserdi.. Bir daha değil fut­bol oynamak belki de stat ve yeşil sahaların yakınından bile geçmezdi… Ama…

Senin iraden tekrar bu işi de­vam ettirmen için verdiğin gayret var ya o gayret… İşte bu güç sende olduğu sürece daha neler yaparsın neler…Sanki unuttuk mu sanıyorsun, Botev maçı öncesinde kan kusup bayıldığını ve oksijen verilerek tek­rar yaşama döndürüldüğünü. Ertesi günü de sahaya çıkıp takır takır fut­bolunu oynadığını… Hem de hayatını hiçe sayarak forman için özveriyle sahada en kralı olduğunu. Ve de Bulgaristan’da attığın bir­birinden güzel goller ile Fe­nerbahçe’yi ayakta dimdik tut­tuğunu…

İşte bütün bunları göz önünde bulundurarak futbolu bırakmanın se­nin için işlenmiş bir cinayet ola­cağını söylüyoruz. Yapma Rıdvan… Seni sevenlere, “futbol topuna” iha­net etme.. Sonra o ‘top’ gün gelir senden hesap sorar. O zaman da bu günahın altından bilmem nasıl kalk­arsın..?Son yıllarda yetişen fut­bolcuların geneline baktığımızda se­nin gibi futbolcu görülmüyor. Evet belki herkese kırgın olab­ilirsin… Çünkü senin sıkıntılı gününde, dosta ihtiyacın olduğu dönemde herkes sırtını dönmüştü. Zaten sen onlara gereken dersi sa­hada vermedin mi?

Asıl görevin şimdi başlıyor. Çünkü daha yeni aklı yeten ve top peşinde koşmaya çalışan çocuklar senin adını sayıklıyor. Hiç değilse onları düşün.

Alıntı: Fenerbahçe Spor Dergisi 1992 Yılının Kasım 1. Sayısı

24.08.2020 11:19

Kategoriler:   Spor

Yorumlar