Menü

Bob Hope 60’ından Sonra Azdı

Bugün tam 60 yaşında olan Bob Hope ile 21 yaşındaki genç Amerikalı yıldız Tuesday Weld arasındaki dostluk, ciddi bir aşk halini aldı. Geçen yıl Noel yortusu münasebetiyle Türkiye’ye gelen Bob Hope’un başkanlığındaki Eğlenceler Kervanının artistleri arasında Tuesday Weld de vardı ve ünlü komedyenin genç kıza karşı göstermiş olduğu devamlı ilgi dikkatten kaçmamıştı.Bob Hope, kızı Linda ile Hollywood partilerinden birinde. Linda, Tuesday Weld ile aynı yaştadır.

PATENLERİNİ ayağına geçirmiş, stüdyonun beton meydanlığında geziniyordu. Karşıdan gelen orta boylu, çıplak başlı yaşlıca adamı görünce sevinçle ona doğru koşmak istedi. Fakat ayaklarındaki patenleri unutmuştu. Birden dengesini kaybedip yere düştü. Manzarayı gören yaşlı adam da, yüzü heyecandan sararmış bir halde genç kızın yanma koştu. Onu binbir ihtimamla kucaklayıp yerden kaldırdı. Kızcağızın ayağı burkulmuştu. Adam, genç kızın koluna girdi, birlikte stüdyonun soyunma odasına doğru yürüdüler.Paten kayan genç kız, genç sinema yıldızı ve şarkıcısı Tuesday Weld, onu bir baba şefkatiyle yerden kaldıran adam ise ünlü komediyen Bob Hope idi. İkisi beraber «l’ll Take Sweden» (Ben İsveç’i Alacağım) isimli bir film çeviriyorlardı İki sanatçı uzun bir süreden beri birbirlerini tanıyorlardı ve televizyon programlarında, propaganda gezilerinde beraber çalışmayı adet edinmişlerdi. Geçen yıl Bob Hope, İstanbul’a geldiği vakit de, Tuesday Weld ona refakat etmiş, ikisinin arasındaki samimiyet gözden kaçmamıştı. Fakat Bob Hope, yeni çevireceği film için Tuesday Weld’in başrolü oynamasını şart koşuncaya kadar ikisi arasında hissi bir bağ bulunabileceği kimsenin aklına gelmedi. Son günlerde ise stüdyo 60 yaşındaki aktör Bob Hope ile torunu yerindeki genç yıldız Tuesday Weld’in macerasının dedikodularıyle çalkalanıyor. Önceleri Bob Hope, genç yıldıza sadece babacan bir şefkat göstermiş, küçük yaşta babasını kaybetmiş olan Tuesday’i korumayı vazife bilmişti.Yaşlı komediyenin hislerindeki değişiklik geçenlerde Tuesday’in 21. yaş gününü kutlarken meydana çıktı. Bob Hope, yıldıza sürpriz olsun diye ona haber vermeden kocaman bir doğum günü pastası yaptırmıştı. Genç kıza doğum günü hediyesi olarak da tarihe geçen meşhur «Hope» elmasının bir taklidini avuç dolusu para vererek satın almıştı.

Baba – kız durumundaki iki rol arkadaşı arasındaki samimiyet günden güne ilerledikçe, haklarında çıkarılan dedikodular da artıyor. Tuesday’in erkeklere hiç güvenmediğini bilenler, onun Bob Hope’un her sözünü emir telakki etmesine şaşıyorlar. Genç yıldız da sanki dedikoduları kamçılamak istiyormuş gibi, her fırsatta Bob Hope’u methediyor: «Bob, çok iyi bir insan. Durmadan güldüğüne bakmayın çok hassas, ince ruhlu bir erkektir o…» diyor.Bob Hope’a gelince, o da Tuesday için: «Zavallı küçük yaşta babasız kalmış. Çocukluğu kötü şartlar altında geçmiş, gülmek, eğlenmek onun hakkı. Ben ona babasızlığını hissettirmemek için elimden geleni yapıyorum,» diyor.

Diğer tarafta ise Bob Hope’un eşi ve çocukları durumdan hiç memnun değiller. Bob Hope, «Zavallı Tuesday’ciği» biraz olsun eğlendirebilmek için karısını ve çocuklarını günlerce ihmal ediyor. Aktörün eşi de bu işe sinirleniyor: «O babalık şefkatini önce kendi çocuklarına göstersin,» diyor.Bob Hope ile Tuesday Weld, «l’ll Take Sweden» (Ben İsveç’i Alacağım) isimli filmde garip bir tesadüfle baba kız rolünü oynuyorlar. Genç şarkıcı Frankie Avalon da Tuesday’in sevgilisi rolünde Bob Hope, kamera dışındakinin aksine filmde son derece sert ve muhafazakar bir baba. Frankie ise kelimenin tam manasıyle bir «zamane genci.»

Bob Hope ile Tuesday Weld, bu filmin son yılların en başarılı komedilerinden biri olacağını ileri sürüyorlar. Fakat herkes filmden çok, ikisinin arasındaki samimi dostluğun nereye varacağını merak ediyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1964-tarihli-48-sayisi)

26.12.2020 03:49

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 16:29

  Soner Çiftalan

  Yuh bee 39 yaş fark var olur mu hic öyle şey
 • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 16:44

  MEHMET ŞEN

  para her kapıyı açamaz diyenlere cevap olarak gösterebileceğimiz haber teşekkürler adresing :D
 • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 16:45

  SEDAT VELİ

  günümüzde ki ali ağaoğlunun bir benzeri :D
 • Yayınlandı: 8 Mayıs 2017 08:33

  Umut Şilin

  Kontrol ettim de bu ilişki bir aşka dönüşmemiş aktris de 1965'de başkasıyla evlenmiş Bob Hope da ölene kadar eşiyle evli kalmış. Yalnız adam 100 yıl yaşamış eşi de 102 yıl müthiş.