Menü

Boğaziçi Mezunu Gölgen Bengü

GÖLGEN BENGÜ bundan dört yıl önce Kemal Sunal’la birlikte oynadığı «Meraklı Köfteci» adlı filmle sinemaya geçerken, herkes, «Sinema yeni bir yıldız kazandı» diyordu. Oysa durum Gölgen Bengü için çok farklıydı. Sinemayı seviyordu sevmesine de, o yıllarda kendisine gelen film tekliflerine, «Önce okul, sonra film» cevabını veriyordu.

Boğaziçi Mezunu Gölgen Bengü

Ancak o günler çoktan geride kaldı. Şimdi Gölgen Bengü, dört yıl süre ile okuduğu Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Diploma töreninin düzenlendiği gün mutluluktan uçuyordu… Yine aynı gün, bir başka mutluluk daha yaşadı Gölgen Bengü. Umut Film, genç sanatçıya film teklifinde bulundu. Gölgen Bengü, «Ne kadar iyi. Okulum bittiğine göre, artık rahat rahat sinemaya dönebilirim» diyordu ve bu şirketle prensipte anlaşma yapıyordu.

«Artık sinemada ben de varım… Umut Film adına çekilecek filmin şu sıralarda senaryosu hazırlanıyor… Erkek oyuncu henüz belirlenmiş değil. Her şey bir yana, tekrar sinemaya döndüğüm için sevinçliyim, mutluyum» diyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-30-sayisi)

06.10.2020 20:26

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar