Menü

Bomba Şokunu Atlatamadı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un Maçka semtindeki tarihi Valide Çeşme’nin içinde patlayan bombadan birçok apartmanlar hasar gördü.

Korku ve zaran birlikte yaşayan Fatma Belgen’in evi ise bu çeşmenin hemen yanındaydı ve sanatçı geçirdiği şoku hala atlatamadı.Aralığın yirmisini yirmibirine bağlayan gecenin sabaha yakın saatlerinde İstanbul’un Maçka semtindeki tarihi Valide Çeşmesi’ne atılan bomba yaralanmaya ve büyük hasarlara neden oldu. Kırılan camların yerine yenileri takıldı, eskimiş çerçeveler vesileyle onarıldı ama o çerçevelerin, camların arkasında yaşayanlar aynı korkuyu üzerlerinden atamadılar. Bombanın sesi kesilse de, yankılarının devamı kesilemedi bir türlü.

Çeşmenin hemen yanında bulunan 116 numaralı Derya Apartmanı’nın bodrum katındaki Fatma Belgen’de korkunç gürültünün sesiyle uyanıp, feci manzaraya tanık olanlar arasındaydı, önceden çatı katında oturan sanatçı bodrum katına geçtiklerinden beri her gece bir sarhoşun tekmesiyle kırılmış camlarını hatırlayıp, böyle bir olayla karşılaşınca sinir krizleri geçirmenin yanısıra evinden de nefret etti.Bütün gün apartman kapısının önünde durup, içeriye giremeyen Fatma Belgen şüpheli bir şahıs veya atılan bir paket görmenin telaşıyla yaşıyor şimdi. Hava iyice karardığı zaman içeriye girdiğinde de duyduğu bir eksoz sesinde bile “Anneciğim, bomba attılar” diye bağırıyor, sonra da annesine yalvarmaya başlıyor: “Biliyorum, buraya yılların verdiği bir alışkanlıkla bağlısın ama, yalvarırım taşınalım bu evden. Başka semtlere, çatı katlarına gidelim ne olur” diye adeta kaderini tayin etmeye çalışıyor.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-15-sayisi/)

09.01.2021 02:36

Kategoriler:   Bayat Haber

Yorumlar