Menü

Boney M Dirildi

UZUN süren sessizlik döneminden sonra Boney M yeni atılanların eşiğinde. 70’li yıllarda müzik dünyasında bomba gibi patlayan topluluk, uzun süre müzikseverleri etrafında toplamayı başarmıştı. Zirvedeyken birden ortalıktan kaybolan ve haklarında dağılacakları söylentisi çıkan grubun elemanları, yeniden güçbirliği içine girdiler ve yoğun bir şekilde çalışıyorlar.Boney M’in ortadan kayboluşu iki sene öncesine dayanıyor. Bu iki yıl içinde hiçbir çalışma yapmayan topluluk, müzik çevrelerince başarısız olarak eleştirildi ve grubun dağılıp dağılmayacağı tartışma konusu yapıldı. Oysa Boney M’in uzun süren bu sessizlik dönemi, onlar için müzik dünyasından kopuş anlamına gelmiyordu. Asıl sebep bu değildi. Onlar bu bekleyiş içinde iki uzun yıl boyunca yaptıklarının daha iyisini yapabilmek için zorlu çalışmalar içine girdiler.

Tüm bu beklentilerin ve çalışmaların sonunda topluluk yeni çalışmalarıyla müzik dünyasında olay yaratacak bir albümle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Büyük bir ekip çalışmasıyla gerçekleştirilen albüm, müzik otoriteleri tarafından Boney M’in ikinci doğuşu olarak nitelendiriliyor.Ünlü prodüktör Frank Farian’la birlikte yeni albümleri için çalışan topluluk elemanları, en iyiyi elde etmek için büyük özen gösterdiler. Avrupa’nın en iyi stüdyolarında en iyi müzisyenlerle gerçekleştirilen kayıt çalışmaları 9 ay gibi uzun bir çalışma sonucunda ortaya çıktı. Albümün adı «On Işık Yılı – Ten Thousand Light Years». Yepyeni bir teknikle yapılan plak, her biri hit olabilecek şarkılardan oluşuyor.

Bu plakla Boney M eski günlerine tekrar döneceğe benziyor. Gerek şarkıların kalitesi, gerekse Boney M elemanlarının ilginç giysileri bu albüme gösterilen ilgiyi arttırıyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-38-sayisi)

04.10.2020 13:56

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar