Menü

Böyle Rekabete Can Kurban

Herkes Gönül Yazar’la Yüksel Uzel’i yanyana samimi bir dostluk tablosu içinde görünce doğrusu şaşkınlığını gizleyemiyor. Çünkü halen Ankara’da çalışan Yüksel Uzel Başkent gazinosunda sahne alırken karşısındaki rakip gazino Altın Nal’da Gönül Yazar çalışıyor ve ikisi de en fazla müşteriyi çekmek için kıyasıyla rekabet ediyorlardı.Ancak gazinolar arasındaki bu rekabetin sahne dışında bittiğini kimse bilmiyordu. Bir yılı aşkın süredir iki candan dost olan ve her fırsatta birbirlerini hatırlayan Yüksel Uzel ile Gönül Yazar İstanbul dışında karşılaşınca birbirlerinden ayrılmaz oldular. Aynı otelde kalmanın avantajını gün boyunca beraber olarak değerlendiren iki sanatçı ayrı ayrı gelen davetlere bile birlikte katıldılar. İkisinin de kızlarına olan özlemleri halen beraber oldukları erkeklerin yanlarında olmayışlarının yaşattığı duygusallık hep biraz kaderci ortaklığı oluşturuyordu.

Ve iki sanatçı biraraya geldiği zaman konuşacakları ortak konu fazla çaba harcamadan ortaya çıkıyordu. Kızlarının öğretim sorunlarından, buluğ çağına girmelerinin yarattığı sorunlardan tutun da evlerindeki yalnız yaşamlarına kadar her çeşit konu birbirini açıyordu. Ama tabii sohbetin en can alıcı noktası dönüp dolaşıp yaşadıkları son aşka takılıyor ve evlenip, evlenmeme kararsızlığı içinde olan Gönül Yazar ve Yüksel Uzel sonunda ağız birliği edercesine aynı düşüncede birleşiyorlardı:– ”Bu yaştan sonra evlensek boyunca kızlarımızın huzuru kaçacak. Onları sağlıklı bir genç kız olarak yetiştirmek için kendimizden fedakarlık yapıyoruz. Ama böyle de kaçamak flörtlerle, yılan hikayesine dönen nişanlılıklarla da hayatın zevki çıkmıyor ki. Anlayacağınız ikimiz için de bıyık – sakal hikayesi geçerli. Yuvarlanıp gidiyoruz işte…”

Başkent’te perçinlenen bu dostluğun daha ne kadar süreceğini bilmiyoruz ama şu anda her iki sanatçının çevresi istedikleri kadar haklarında dedikodu yaparsa yapsın ortada tek gerçek var. o da Gönül Yazar’la Yüksel Uzel’in arasından bir damla suyun dahi sızmadığı…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1983-tarihli-13-sayisi/)

18.01.2021 04:35

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar