Menü

Böyle Soğuk Kadın Görmedim

”On yılı aşkın süredir film çeviriyoruz kardeşim. Ben bu kadar soğuk bir kadın görmedim. Sanki onu Divinia rolünde oynatıyoruz. Yüzünün soğukluğu meğer ruhunun yansımasıymış. Lanet olsun böyle çalışmaya..”

Bir yıla yakın süredir setlerden uzak kalan Kadir İnanır dönüş yaptığı Bedel filminin setinde hayli sinirli, kızgın ve de sitem doluydu. Bahar Öztan’la çekime başladığı yeni filminin seks öğesi olarak düşündüğü Fransız yıldız Chirstine Haydar’da umduğunu bulamayan inanır, onu büyük masraflar yaparak çağırdığına bin pişman olmuştu.Herşeyden önce seksi görüntüsünü filminde yeterince kullanamamanın verdiği bir gerilim vardı üstünde. Neredeyse sevişme sahnelerinde kazak giyecek kadar kapalı görünmeye kalkan Christine Haydar’la Fransızca ve İngilizçe bilmediği için anlaşamayan Kadir İnanır büyük bir kızgınlık içinde İsteklerini menajer Erkan Özerman’a anlatıyor ama karşılığında olumsuz yanıtlar alıyordu. İşte bu sinirli ortam içindede Kadir İnanır’ı sadece yakın dostu ve rol arkadaşı Ekrem Bora yatıştırıyordu.

Fransız yıldıza Türkiye’de çalışma izninin zarzor alındığını söyleyerek İnanır’ı sakinleştiren Ekrem Bora Christine Haydar’ın herhangi bir sansasyon yaratacak hareke yapmaktan kaçındığı için soğuk kaldığını sürekli hatırlattı.Uzun süredir film çekememenin getirdiği sıkıntılar içinde sinirli yapısının daha da gerildiğini söyleyen Kadir İnanır’ın sert çıkışlarına filmin yönetmeni Melih Gölgen de katılınca film seti adeta bir buzhaneye döndü sık sık. Hele hele bu ortam içinde Christine Haydar’ın oldukça ilgisiz kalarak soğuk davranması İnanır’ı daha çok çileden çıkardı. Film setindeki gergin hava yüzünden basın mensuplarını genellikle sete almayan Melih Gülgen bu yapımdan hayli hoşnutsuz halde biran önce çekimi bitirmek için uğraştı geçtiğimiz hafta…

Bundan sonraki filmini Seda Sayan’la çevirmeye hazırlanan Kadir İnanır bir zamanlar çeşitli nedenlerden dolayı oynamak istemediği film yıldızlarımızı mumla ararken dillerde paslanmış eski bir halk deyimini söylüyordu sık sık: ”Gelen gideni aratırmış…”TAKOZU KOYDU VE GEÇTİ

Kadir İnanır’ın daveti üzerine film çevirmeye gelen ama daha öncesine koyulan çalışma yasağının kaldırılması için çok uğraşan Christine Haydar’a daha önceki gelişinde Cüneyt Arkın’la çevirdiği filmden dolayı bir hayli umut bağlanmıştı. Özellikle filmin vurucu seks kokan sahnelerinde etkili olması beklenen, Christine Haydar istendiği gibi soyunmayınca ve de filmin başroldeki aktörleri Kadir İnanır ile Ekrem Bora’ya karşı soğuk kalınca hayal kırıklığı yarattı. Filmin bir sahnesinde Ekrem Bora’ya cilve yapması ve de etki altına alması gereken Christine Hayar yüksek topuk giyme alışkanlığından vazgeçmeyince dünün kurt aktörü yanında devanası gibi kaldı. Ortaya çıkan bu farklılık film ekibini güldürürken set görevlileri klasik çareye baş vurarak 10 santim yüksekliğinde bir takoz sayesinde Christine Haydar’dan birkaç santim uzun olabilen Ekrem Bora çevresinde gülenlere ”Ne yapalım kardeşim biz alışmışız minyon tipli ufak tefek Türk kadınlarına. Bu kadın, kadın değil safkan İngiliz tayı gibi mübarek” demekten kendini alamadı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1983-tarihli-11-sayisi/)

01.03.2021 01:15

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar