Menü

Brigitte Bardot Out, Barbara Bouchet In

Brigitte Bardot, bir süre öncesine kadar her fırsatta soyunmayı adet haline getirmişti… Filimlerinde olsun, fotoğrafçılara poz verirken olsun, ünlü yıldızı derli toplu bir kıyafetle görmek adeta imkansız olmuştu… Fakat genç yıldız geçenlerde çevirmeye başladığı filimde, derli toplu bir kovboy kıyafetiyle seyircinin karşısına çıkınca herkes şaşırdı… Brigitte Bardot da kamera karşısında soyunmazsa kim soyunacaktı?

Brigitte Bardot Out, Barbara Bouchet InSinema seyircileri, zihinlerini kurcalayan bu sorunun cevabını çarçabuk buldular… Dünya sinemasında ikinci bir B. B. yetişmişti. Birinci B. B. (Brigitte Bardot) giyinirken, ikinci B. B. (Barbara Bouchet) de cömertçe soyunmaya başlamıştı… Böylece Brigitte Bardot’dan boşalan soyunma kraliçeliğine Barbara Bouchet adaylığını koymuştu.

Barbara Bouchet, sinemaseverler için hiç de yeni bir isim değil… Yirmi üç yaşındaki Alman asıllı artist, son yılların birçok yeni şöhreti gibi James Bond filimleriyle sinemaya geçmiş ve onların sayesinde ismini dünyanın dört bir köşesine duyurmuştu… Fakat Barbara Bouchet, James Bond filimleriyle beraber, unutulacağını hiç bir zaman aklından çıkarmıyordu. Onun için de mesleğine dört elle sarılıp hayranlarının sayısını artırmaya baktı… Önce ciddi ve kapalı filimleri denedi. Fakat sonunda vücudunu teşhir ederek daha çabuk şöhrete ulaşacağını düşünerek, eskisi gibi, hatta eskisinden daha fazla soyunmaya başladı…

Barbara Bouchet, Münih’te bale okulunu bitirdikten sonra on yedi yaşında Amerika’ya gitmişti. Yenidünya’da birkaç güzellik müsabakasına girerek filimcilerin dikkatini çekmek istedi… Barbara Bouchet, girdiği yarışmaların hemen hepsinde de bir derece aldı. Birçok defa birinci oldu. İşte onun güzellik yarışmalarındaki bu başarısı, televizyon programlarında iş bulmasını sağladı. Önce televizyonun reklam programlarında göründü, daha sonra da eğlence programlarının aranılan artistleri arasına giriverdi.

Sinemanın yeni B. B.’sinin kendine göre bir hayat görüşü var. Hiç kimse onu kendi görüşlerinden vazgeçiremiyor… Mesela Barbara’ya göre, güzel vücutlu bir yıldızın kamera karşısında soyunmasından daha tabii bir şey olamaz.

Sinemanın birinci B. B.’sinin çeşitli aşk maceralarıyle bütün dünyayı meşgul etmesine karşılık, ikinci B. B. yalnız yaşamayı tercih ediyor… Barbara Bouchet’nin Beverly Hills’deki kocaman villasında bir hizmetçi ve bir kediden başka canlı bir yaratık yok… Barbara Bouchet, filim stüdyolarında geç saatlere kadar çalıştıktan sonra, evine gelip kedisiyle oyalanmayı en eğlenceli partilere tercih ediyor…

Barbara Bouchet’nin evinin duvarları de bomboş. Yalnız, salonda ve yatak odasında İsveçli yıldız Greta Garbo’nun büyük boy birer portresi asılı… Barbara Bouchet, bu çok sevdiği yıldızı görüp konuşmak imkanını elde edemediği için, evine onun iki portresini asmış… Barbara Bouchet’nin çarçabuk şöhrete ulaşmasını kıskananlar, genç kadının soyunmasını, tek başına yaşamasını tenkit edip onu kötülemeye çalışıyorlar. Fakat hayranları da Barbara Bouchet’nin bugünkü şöhretini çoktan hakettiğini ile sürmekten geri kalmıyorlar.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-5-sayisi)

11.08.2019 00:28

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 27 Ağustos 2015 11:53

    MERVE DURSUN

    in outlarıda her dönemde oldugu gibi o zamanda soyunmaya göre belirlemişler :)