Menü

Brooke Shields’in En Özeli

MİLYONLARIN sevgilisi, birçok insanın taparcasına sevdiği Brooke Shields’in gerçek hayatında en çok nelere önem verdiğini, onun için nelerin değerli olduğunu, hayatında kimlere yer verdiğini bilmek ister misiniz? Bu yazımızda Brooke Shields’i gerçek anlamda tanıma fırsatı bulacaksınız.Brooke’un hayâtındaki en önemli insan, annesi… Bakın Brooke bu konuda neler diyor:

«Annem ve ben bir elmanın iki yarısı gibiyiz. Her şeyden önce o benim için çok iyi bir dost, bir arkadaş… Adeta beni sevgisiyle, güçlü kanatlarıyla koruyan bir melek… Benim gerçek koruyucum. Ben koleje başladığımda okula alışamamıştım. Ve okula gitmek istemedim. Bu davranışıma o kadar anlayış gösterdi ki, onun sayesinde tekrar koleje başladım. Ona ihtiyacım olduğu zamanlarda hep yanımda olmasını istiyorum. Annem yanımdayken güçlü oluyorum. Annemsiz kendimi sahipsiz bir kedi gibi hissediyorum. Onun sıcaklığına, sevgisine ihtiyacım var. Onu herkesten, her şeyden kıskanıyorum.»Brooke’un bu sözleri bir anne-kız arasındaki gerçek sevgiyi ne kadar temiz bir şekilde dile getiriyor değil mi?

Brooke Shields’in babası ile olan ilişkisi ise annesine oranla daha bir mesafeli… Babası Frank Shields’in 1965 yılında annesinden ayrılmasından sonra çok geçmeden ikinci evliliğini yapması Brooke’un annesinin yanında oturmasına neden olmuş. Babasını çok sevmesine karşın zaman zaman bazı hareketlerinden hoşlanmadığını belirten Brooke Shields, bu konuda sözlerini şöyle sürdürüyor:«Babamın annemden ayrılması ilişkimiz konusunda pek bir değişiklik yaratmadı. Yalnızca ayrı evlerde oturuyoruz o kadar. Yine sık sık görüşüyoruz, yine birbirimizi çok seviyoruz. Babam bana karşı çok iyi niyetli hareket ediyor. Yine de zaman zaman bazı davranışlarından şikâyetçi olurum. Şikâyetlerimi babama yumuşak bir dille anlatmaya çalışıyorum. Ama babam sert karakterli bir yapıya sahip olduğundan bu şikâyetlerimi ve beni tam olarak anlamazdı. Bu nedenle babamla olan ilişkimi sınırlandırdım.»

Oldukça sıcakkanlı bir karaktere sahip olan Brooke Shields, arkadaşlarıyla ilişkilerinde son derece titiz. Arkadaş seçimine çok dikkat eden Brooke, arkadaşlarıyla olan ilişkilerini de şöyle özetliyor:

«Benim arkadaşlıklarımda en önemli yeri okul arkadaşlarım alır. Onlar benim için çok önemlidirler, çok değer veririm onlara… Onlarla olan ilişkim, diğer ilişkilerimin merkezini oluşturur.»Bunun yanı sıra onun ünlüler dünyasından da çok çok arkadaşı var.

En önemlilerinden biri son yıllarda müzik dünyasının ilahı olan Michael Jackson… Brooke, Michael’ın kendisi için çok önemli olduğunu söylüyor.

«Michael, beni 29. yaş gününe davet etti. Çok şaşırmıştım. Böyle bir davet beklemiyordum. Severek bu davete katıldım. Bu bizim arkadaşlığımızın başlangıcı oldu. Ben etki altında kalmayan biriyim. Ve etki altında kalmadan onunla tanışıp arkadaş olduğum için Allah’a şükrediyorum. Onun arkadaşlığı beni çok mutlu ediyor.»Brook’un diğer ünlü arkadaşları arasında ise Tim Murdock, John Travclta ve Ladd Jones da bulunuyor. Rahat bir yaşamı olan Brooke’un en çok ilgisini çken şey kralların, prenslerin yaşantıları… Bu konuda oldukça açık sözlü davranıyor…

«Artık önemli insanlarla ilişkiler içerisindeyim. Monaco Kralı, Arap Prensi bunların arasında. Prenses Diana, Prens Charles yakın dostlarımdan… Onların yaşamları benim için bir rüya gibi… Hep onlar gibi olmak istiyorum. Kendimi bir prenses gibi hissediyorum…»

Dilerseniz şimdi de onun sanat dünyasına nasıl adım attığını ve bu hayat içinde nelere göğüs gerdiğini kendisinden dinleyelim…«Bir yaşımdan beri poz veren ve gerçekten başarılı olan bir modelim. Çok değişik rollerde oynadım. Bunlardan biri bir kadın garsonu canlandırdığım roldü. Bu rolde oldukça zorlanmıştım. Bana sürekli dişlerimi gıcırdatmamı, sırıtmamı ve bunları yaparken çok sabırlı olmamı söylediler. Oldukça zorlandım… Başarılı olmak isteyen herkes bu tür zorluklara alışmalı, göğüs germeli…»

Brooke’un özel yaşamında önem verdiği şeylerden biri de vücut ve cilt bakımı… Bu konudaki düşünceleri şöyle:

«Ben cildime ve vücuduma önem veririm. Hem mesleğim hem kendi güzelliğim için önem vermek zorundayım buna. Bu nedenle sık sık yüzerim, düzenli olarak jimnastik yaparım.»Tabii bu kadarla kalmıyor Brooke’ un yaptıkları. Gençlerin çoğu onun bu doğal güzelliğini nasıl koruduğunu merak ederler. Dilerseniz ona kulak verelim:

«Öncelikle uyku, insan hayatında çok önemli bir yer tutar… Düzensiz uyku uyuyanların fiziksel olarak sağlıklı olması mümkün değildir. Kaldı ki bu kişiler, ruhsal olarak da sağlıklı sayılamazlar. Bu yüzden ben uykuma da büyük bir önem veririm.»

Uyku deyip geçmeyin. Güzel yıldız tam anlamıyla sağlıklı bir uyku çekmek için neler yapıyor, neler…«Bir kere uyuyacağım yer, oldukça sessiz olmalıdır… Bu yüzden yatak odam her türlü gürültüden uzakta bulunur. Ayrıca kalın perdeleri vardır. Loş, hatta karanlık olmalıdır. Yatmadan önce iki şey yaparım. İlki ılık bir duş, İkincisi ise ılık bir bardak süt. Daha sonra yatağıma uzanırım. Kafamdaki her tür düşünceyi silip atarım.»

Hepsi bu değil… Brooke sabahları da düzenli yürüyüşler, koşular yapıyor. Bu güzel sanatçının her dakikası belirli bir programa bağlı. Dalma zinde kalabilmek, kilo almadan yaşayabilmek tabii ki zor. Fakat milyonların sevgilisi olan bir sanatçı İçin zorunlu bir diyet programı oluyor. Brooke Shields sözlerini şöyle noktalıyor:«Her gence tavsiyem kesinlikle çocukluklarını iyi yaşasınlar… Yaşanmamış bir çocukluk ileriki yıllarda büyük problemler doğurabilir. Ben iyi bir çocukluk yaşayamadım. Bunun acısını da her zaman çektim. Genç olacağım bir dönemde de milyonların örnek aldığı bir yıldız oldum. Bunun sorumluluğu tahmin edilmeyecek ölçüde ağırlık veriyor insana. Zaman zaman gözlerden uzak yerlere gidip, normal insanlar gibi yaşamak isteği ile doluyor içim. Ama ne yazık ki bunu yapmam mümkün değil. Bana benzemek isteyen milyonlarca genç kıza şunu söylemek istiyorum. Kendinize iyi bakarsanız hiçbir sorun kalmaz. Çünkü, çirkin kadın yoktur. Bunun ötesinde özgürlüğünüzün tadını çıkarın.»

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-48-sayisi/)

27.02.2021 02:53

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar