Menü

Bu Kadını Kaçırın!

Çok şenlikli geçeceği önceden söylenen Marmaris Festivali gerçekten şenlikli ilginç sahnelerle dolu olarak geçiyor. En ilginci ise Aynur Aydan’ın önce davet edilerek getirildiği açılış kokteylinden son uzaklaştırılmasıydı.

2.Marmaris Festivali açılışından beri olaylarla dolu. Bu olayları yaratan kişiler çoğu da tabii ki sanatçılar… Hem bunların içinde skandallarıyla yapan Aynur Aydan’dan herkes korkuyor. Bir dönemin içişleri bakanı yarattığı skandalla, bakanın istifa etmesine neden olan Aynur Aydan yeni bir skandal yaratacağından korkan festival yöneticileri bu korkuyla Aynur Aydın’ı açılış töreninde kokteylden dışarıya çıkardılar.Evet, açılış kokteyline davet edilen ve katılan sanatçılar arasında “Bakan deviren kadın’’ unvanlı Aynur Aydan’da vardı. Kokteyl başlangıcında Kültür ve Turizm Bakanı Mükerrem Taşçıoğlu’nun da geleceği haberi yayılınca onun yeni bir skandalından korkan yöneticiler “Bakan geliyor, aman bu kadını kaçırın” diyerek Aynur Aydan’ın kokteyli terketmesini istediler.

Buna karşı çıkan Aynur Aydan, “Hem davet ediyorsunuz, hem de git diyorsunuz. Sebebini öğrenmek istiyorum’’ deyince hava birdenbire elektriklendi. Ancak diğer sanatçılar araya girince olay tatlıya bağlandı ve Aynur Aydan, Belediye Başkanı’nın kokteylinden uzaklaştırıldı. Aynur Aydan’ın kapıdan çıkmasıyla derin bir nefes alan festival yöneticileri konu hakkında herhangi bir yorumdan kaçınırlarken, sırf Kültür ve Turizm Bakanı Mükerrem Taşçıoğlu’nun keyfinin kaçmasından korktukları için böyle bir davranış biçimi sergiledikleri açıkça ortadaydı.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-39-sayisi/)

15.10.2020 16:20

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar