Menü

Bulut Aras Ortalığı Karıştırdı

Alfred Hitchecock filmleri gibi

Bulut Aras’ın başrolünde oynadığı ve en ürkütücü sahnesinin Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde çekildiği film, gerilim sinemasının en büyük yönetmenlerinden biri olan Alfred Hitchcock’un filmlerini aratmayacağa benziyor. Filmde yaralanan ve kanlar içinde yerlerde yuvarlanan Bulut Aras ise, «Filmin gerçeğe uygun olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Caddedeki insanlar olanı gerçek sandı» dedi.Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yürüyenler bir anda şaşırıp kaldılar. Kanlar içinde bir genç kendini yerden yere atıyor ve «Ölüyorum» diye bağırıyordu. Polis düdükleri etrafta çınlamaya başladı. Merakla toplanan halk, yerde yatan delikanlının Bulut Aras, olayın ise bir film sahnesi olduğunu anlamakta gecikmediler.

Kanlar içinde «Ölüyorum» diye bağıran genç bir adam, polis düdükleri, ve neler olup bittiğini anlamak için merakla toplanmış halk… Geçtiğimiz günlerde Beyoğlu böylesine heyecanlı bir sahneye tanık oldu.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yürüyenlerin şaşkın bakışları altında gelişen bu olaylar, bir film sahnesinden başka bir şey değildi. Kanlar içindeki Bulut Aras, «Ölüyorum» diye bağırıyor, olayın gerçek olduğunu sanan halk, sanatçının etrafım sararken, polis arabaları da kalabalığı dağıtmak için olay yerine geliyordu.«Neler Oluyor?»

Filmin çekimlerinin yapıldığı İstiklal Caddesindeki izdihamı gören polisler, kalabalığı dağıtmak için uzun süre uğraştılar.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-34-sayisi/)

27.02.2021 19:07

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar