Menü

Bursaspor’un Borçlarıyla Başı Dertte

PEK çoklarının serinlemek için deniz kenarına koştuğu şu günlerde, Bursaspor Uludağ’da çam serinliğini soluyarak, yeni mevsime hazırlanıyor.

Geçen yıl kupayla gelen sevinç ve umut verici girişimleri bu yıl da «Bursaspor’u ancak kendi öz evlatları yükseltir» parolasıyla pekiştiren Yeşil – Beyazlılar iki maç geliri dışında 450 bin liraya Beşiktaş’a sattıkları Tezcan’ın yerine Merinos’tan İbrahim, Tahsin, Sinan ve Karacabey Gençlik’ten Yılmaz’ı alarak güç dengesinde fazla bir şey yitirmediklerini kanıtlama amaçındaydılar.

200 BİN LİRA FAİZ

Kulüplerin gider hanelerindeki sıfırların, lokomotifin çektiği yük vagonlarının sayısı kadar çoğalmasındaki en büyük etkenin «Pahalı transfer» olduğuna ve her ağız açışta «Milyon» diyen üç büyüklerle yarışmanın havanda su döğmenin ötesine geçmeyeceğine inanan ve bundan böyle de yoğurdu bile üfleyerek yemeye karar veren Bursaspor Yönetim Kurulu, şimdi her yıl bankalara ödedikleri 200 bin lira faizi kendi ceplerinden vererek gelir ve gider hanesinde denge kurmanın atılımları içindeydi…3 milyon 340 bin lira borcun yanı sıra 2 milyon gelirleri olan ve her yıl genişleyen borç yamasının kapanması için çözümler arayan yöneticiler bu yıl 200 bin lira yatırım yaptıkları tesislerinin halka dönük açık şirket haline getirilmesi çabasını sürdürüyorlar. Bu konudaki çalışmalar ilerleye dursun, zirvede top başına hazırlanan ekip, keskin dağ havasını «Avrupa Kupası’nı boş ver, lige bak» görüşüyle soluyor. Kupadan kimse umutlu değil. Bu nedenle, rakiplerini tanıma gereğini bile duymuyor daha çok ligden ve yeni transferlerden söz ediyorlar.İÇ TRANSFER

225 bin liraya kulübü ile tekrar anlaşmasından sonra tatilini doğum yeri olan Kıbrıs’da geçiren Osman’dan şu ana kadar haber alınmaması Yeşil – Beyazlı yöneticileri de, futbolcuları da, taraftarları da kaygılandırıyor.

Tezcan’ın dışında 75 bin liraya Altay’a Güvenç’i satan Bursasporlular, iç transferlerini 735 bin lira harcayarak çözümlemişler… İki yılları dolan Osman, Rasim, Sakarya’da kiralık olan Baykul ve Yusuf tekrar kulüpleriyle anlaşma olanağını buldular.Bursaspor’un basın sözcüsü Zeki Ersöz, bu yıl transferde olumlu çalışmaların yapıldığını ve eldeki kadronun geçen yıllara oranla daha güçlü olduğunu belirterek «Bilgisine güvendiğimiz yeni antrenörümüz Abdullah Gegiç’e iyi sonuçlar alabileceği bir ekip hazırladık. Hedefimiz ilk beşe girmektir» diyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-22-sayisi)

20.01.2021 00:26

Kategoriler:   Spor

Yorumlar