Menü

Büyük Altay Çalkalanıyor

İzmir’in «Büyük Altay»ı bugünlerde küçük oyunlarla çalkalanmaya başladı. Transferde «İstediğimiz takımı kurduk» diyenler, hazırlık maçlarında çok az ses veren Altay’ın, ligdeki ilk maçlarında istedikleri başarıyı elde edememeleri yüzünden ağız değiştirdiler. Ve hemen de suçlu bulundu: Antrenör Ömeragiç.

Ömeragiç’e yaylım ateş açanların başında kulüp başkanı Rıdvan Burteçin geliyor. Siyah – Beyazlı kulübün lejyoner başkanı, dilinin altındaki baklayı çıkardı: «Ömeragiç’e bir şans daha vereceğim. Yoksa bavulunu toplayıp gidecektir.»Oysa, aynı Rıdvan Burteçin, Ömeragiç’le anlaştıktan sonra verdiği demeçte şunları demişti: «En kalburüstü futbolcuları aldık. Başlarına da çok iyi bir antrenör getirdik. Bu mevsim büyük Altay, daha da büyüyecektir.»

Burteçin’in bu çıkışı Yugoslavya Amatör Milli Takımını 5 yıl çalıştıran Ömeragiç’i sinirlendirdi. Kulübü de, Çankaya’daki demir ticarethanesi gibi yönetmek isteyen Burteçin’le, Yugoslavya’dayken yaptığı konuşmayı tekrarlayıp, «Takımı ilk yarıda toparlarım, ikinci yarıda oynayacağımız çok iyi maçlarla semeresini alırız, demiştim. Kendisi de kabul etmişti. Sayın Rıdvan Burteçin, futboldan ve antrenörlükten bu kadar iyi anlıyorsa, buyursun kendisi yapsın» dedi. Tüm futbolcuların kendisini sevip saydığını da sözlerine ekleyen Ömeragiç, antrenörlüğüne kimsenin dil uzatamayacağını da belirtti.Bir başka açıdan, futbolcular, Ömeragiç’i seviyorlar. Antrenmanlarda her şeyi tek tek gösteren ve hareketleri futbolcularla birlikte yapan Ömeragiç’in kurduğu disiplini de beğeniyorlar. «İşini böylesine bilen ve kendisini işine böylesine veren bir antrenör, son yıllarda Altay’a gelmemişti» diyen futbolcular, çalışmaların ağırlığından yakınmıyorlar, ilk iki maçta puan alınmamasını sakatlıklara ve şanssızlıklara bağlıyorlar.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-30-sayisi)

20.01.2021 00:29

Kategoriler:   Spor

Yorumlar