Menü

C.C. Cath Türkiye’yi Unutamıyor

Ünlü Alman şarkıcı Sandra ile Türkiye’ye gelerek Afrika’daki açlar için konser veren C.C. Cath, Avrupa’da yayınlanan bir dergiye Türkiye’yi anlattı ve «Çok misafirperver insanlar. Ülkeleri de cennetten farksız» diyerek duygularını dile getirdi.

Ünlü şarkıcı C.C. Cath Avrupa’da yayınlanan bir dergide yer alan röportajında Türkiye’ye ve Türkler’e karşı duyduğu sevgiyi anlattı. Almanların ünlü şarkıcısı Sandra ile birlikte geçtiğimiz avlarda Türkiye’ye gelerek Afrika’daki açlar için düzenlenen konsere katılan C.C. Cath, ülkemizi çok sevdiğini dile getirdi.«Bambaşka bir yer»

Ülkemizde, Catch the Catch albümü ile tanınan ve listelerde ilk sırada olan ünlü sanatçı, Türkler’in çok misafirperver insanlar olduğunu belirterek, «Ülkeleri de cennetten farksız» diyerek duygularını dile getirdi…

Türkiye’de kaldığı kısa süre içinde ülkemizin doğal güzelliklerine doyamadığını belirten C.C. Cath, amacının Türkiye’de uzun süreli bir tatil yapmak olduğunu söyledi.«Özel konser vereceğim»

Türkiye’ye ayak bastığı andan itibaren yoğun bir sevgi gösterisi ile karşılaştığım belirten ünlü şarkıcı kendi ülkesinden kilometrelerce uzakta bu kadar çok sevilmesinin ve tanınmasının kendisini çok sevindirdiğini söyledi. Önümüzdeki yıl tatilini geçirmek için mutlaka Türkiye’ye geleceğini ve hayranlan için özel bir konser vermek istediğini söyleyen genç şarkıcı sözlerini şöyle sürdürdü: «Türkiye’ye gideceğimi ilk duyduğumda insanları hakkında fazla bir bilgim yoktu. Onlan tanıdığıma çok sevindim, özellikle İzmir’in en büyük stadyumunda verdiğimiz konserle müzikseverlerin coşkusu ve bana gösterdikleri ilgi gerçekten şaşırtıcıydı ve çok duygulandım… Yabancılara büyük yakınlık gösteriyorlar. Hele tarihi ve doğal güzellikleri insanı adeta büyülüyor. Bütün dostlarıma orada geçirdiğim o kısa ama son derece güzel günleri ve Türklerin ne kadar içten insanlar olduklarını anlatıyorum.»«Mutlaka yeniden gideceğim»

Ülkemizde tanınan ve şarkıları zevkle dinlenen C.C. Cath, amacının en kısa zamanda yeniden Türkiye’ye gitmek olduğunu söyledi ve Avrupa’da Türkler hakkında çıkarılan dedikoduların ne kadar yersiz olduğunu anladığını belirterek, Türklere duyduğu sevgiyi dile getirdi…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-45-sayisi/)

27.02.2021 02:45

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar