Menü

Çalışkan Robert Vaughn

Pek de öyle genç kızların yüreklerini hoplatacak bir tip değil. Hatta hayranlık duymak bir yana birçoklan için sevimsiz bile görünebilir. Şarkı söylemesini beceremez. Üstelik saçları uzun değil de dimdik. Tavırlarında bir aşırılık göze çarpmıyor. Ne hippy’ler gibi giyiniyor, ne de beatnikler gibi… Ama bütün bunlara rağmen Robert Vaughn, her gittiği yerde gençliğin bir numaralı sevgilisi oluyor, büyük ilgi topluyor.Amerika’da hayranları Robert Vaughn’un üstünü başını parçalayıp hatıra diye saklıyorlar. Avrupa’ya gittiği zamanlar da aşağı yukarı aynı şeyler oluyor. Sözün kısası Amerikan televizyonunda «U.N.C.L.E.’ın Adamı» televizyon serisinde Napolyon Solo tipini canlandıran Robert Vaughn bugün dünya gençliğinin taptığı Amerikan sinemasının en popüler yıldızlarındandır.

1931 yılında dünyaya gelen Robert Vaughn’un babası Walter Vaughn, Amerika’da tanınmış bir radyo sanatkarıydı. Annesi Marcella Vaughn da radyofonik temsillerde rol alıyordu. Robert doğduktan kısa bir süre sonra Vaughn çifti ayrıldı. Küçük Robert’i büyük annesiyle büyük babası yanlarına almışlardı. Fakat küçük Robert, yaşlı akrabalarının yanında hiç de mutlu değildi.Babasının yüzünü hiç görmemişti. Annesini ise binde bir görebiliyordu. Bu şartlar altındaki bir çocuk genel olarak ne iyi bir öğrenim yapabilir, ne de mutlu bir hayat sürebilir. Ama Robert’in şansı yardım etti. Minneapolis Kolejinden mezun oldu. Kolej sırasında okul temsillerinde rol alması da Robert Vaughn’un anne – baba mesleğini seçmesine sebep oldu.

Televizyonda şöhrete ulaştıktan sonra filimcilerden hayli cazip teklifler alan Robert Vaughn, önceleri televizyonu bırakmaya katiyen yanaşmıyordu. Fakat Hollywood burası. Birine göz dikilsin de alınmasın. Görülmüş, işitilmiş şey değildi. Filimciler Robert Vaughn’un aklını çabuk çeldiler. Parlak teklifleriyle gözlerini boyamasını bildiler.Robert Vaughn şu günlerde TV’yi tamamen unutmuş görünüyor. Durmadan filim çeviriyor, gazeteler dergiler durmadan ondan bahsediyor. Bakalım Robert Vaughn’un beyazperde hayatı televizyon ekranındaki kadar parlak olacak mı?

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-49-sayisi)

24.11.2020 18:04

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar