Menü

Canan Perver Anneliği Doya Doya Yaşıyor

CANAN Perver ve Temel Gürsu film çalışması için Anadolu’ya gittikleri zaman ikisinin de aklı-fikri İstanbul’daki çocuklarında kalıyor. Geçtiğimiz yıllarda Ferdi Tayfur’la «Boynu Bükük» adlı filmin çekimleri için Side’ye giden Canan Perver ve filmin yönetmenliğini yapan Temel Gürsu o günleri hiç unutamıyorlar. Her ikisi de İstanbul’da kalan oğulları Burak’ı düşünmekten doğru dürüst çalışamamışlar.

Şu günlerde Canan Perver’in işleri başından aşkın… Nedeni de «Benim canavarlarım» dediği iki yaşındaki Burak ile henüz altı aylık olan Emrah… Burak, karma aşı olduğu için iki gün yatakta yatmış. Emrah ise her zamanki gibi günlük yaramazlıklarını sürdürmüş. Bu arada Temel Gürsu da kendisine düşen payı almış, Canan Perver, Burak’la ilgilendiği için, gece yarısı uyanıp Emrah’ın mamasını o yedirmiş, ağladığı zaman da kalkıp onu uyutmaya çalışmış… Sonunda Burak’a yaptırılan karma aşı etkisini yitirmiş ve Gürsu ailesinde hayat normale dönmüş…

Canan Perver’e, «Şeytan» adlı filmle başlayan sinema yaşamının devam edip etmeyeceğini soruyoruz. Perver şu cevabı veriyor:«Gerçekten benim için de, Temel için de çocuklardan ayrılmak çok zor oluyor. Üstelik benim oynadığım filmlerin çoğunu Temel yönettiği için İstanbul dışına çıktığımız zaman ikimiz de evden uzaklaşmış oluyoruz. Bu durumda çocuklardan ayrılmamız bizi olumsuz yönde etkiliyor.»

Canan Perver, Burak ve Emrah’ı kucağına alıyor, sonra da konuşmasını sürdürüyor:

«Önce çocuklarım ve ailem, sonra sinema… Artık sinema ikinci planda… Film çevirsem bile bu en çok yılda iki olacaktır. Zamanımın büyük bir bölümünü çocuklarıma ayırmak zorundayım. Hiç değilse onlar belirli bir yaşa gelene kadar bunu yapmalıyım.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-26-sayisi)

03.10.2020 19:54

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar