Menü

Canavar Ozzy Osbourne

DÜNYANIN en çılgın toplulukları Karlsruhe ve Nürnberg’deki festivalde biraraya geldiler. Dilerseniz Rock dünyasının «canavar» tipli solistlerini birlikte tanıyalım!

Bunlardan biri Ozzy Osbourne… Korku ve şiddet şarkıcısı olan Ozzy’nin vücudunun büyük bir kısmı parlak renklerden yapılmış dövmelerle kaplı. Şarkıcı, konserlerinde kurt adam ve diğer canavar maskeleri takarak çıkıyor sahneye. Ozzy’nin diğer bir özelliği de yere kadar uzun geyik derisinden Kızılderili elbiseleri ile Roma imparatoru giysileri… Şarkıcının çılgın ve insanı korkutan hareketleri, gösterilerini daha da ilginç hale getiriyor.Rock dünyasının çılgın şarkıcılarından olan Eddie Van Hallen ve Dave Lee Roth kendi meslektaşlarını bile hayrete düşürüyorlar. Bir tanesi akıl almaz gitar sanatıyla, diğeri de sahnedeki akrobatik hareketleriyle ün kazanmış. Bu ikili akıl atmaz çılgınlıklarla seyredenleri şaşkına çeviriyorlar.

Mötley Crüe’nün «Şeytanı Çağır» ve «Ölüleri Seyret» isimli şarkıları bu topluluğun çılgınlık derecesini anlatmaya yeterli… Bu topluluğun konserleri sırasında kullandıkları ve en sevdikleri oyuncaklar, gözlerinin içinde değişen renklerde ışıkların parladığı bir kurukafa. Ayrıca bir sürü duman ve alev.Grubun en esrarengiz tipi olan gitarist Mick, kurbanını yakalamaya çalışan bir yılanın yüz ifadesini yansıtan türde bir makyai yapıyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-39-sayisi)

22.01.2021 20:08

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar