Menü

Çapkın Başbakan Evleniyor

Aşk ateşi bir kere insanın içine düşmeye görsün. Bir daha kolay kolay söndürülmüyor. 83’ü geride bırakmaya hazırlanırken, yılın en büyük skandalını oluşturacak müthiş bir aşk şimdi Amerika’yı çalkalandırıyor. Kahramanlarına gelince; Biri güzel sesli şarkıcı Barbara, diğeri Kanada Başbakanı Pierre Trudeau. Hepimizin çok yakından tanıdığı Barbara, ”Funny Girl” filmiyle şöhret olmuş, ”Bir Yıldız Doğuyor” filmiyle de şöhret zincirine yeni bir halka eklemiş. ”Woman İn Love” adlı şarkısıyla bütün dünyanın plak listelerinde birinci sırayı aylardır kimseye kaptırmamış çok yönlü bir sanatçı. Trudeau’ya gelince, o da halkın çıkarlarını her zaman gözeten fedakar bir devlet adamı. Margaret Sinclair ile olan evliliğini, karısının tutarsız davranışları yüzünden bitirmiş, aile hayatında aradığını bulamamış, 3 çocuk babası, bahtsız bir eş.Bu muhteşem ikili 1969 yılının son günlerinde tanışmışlar. Trudeau görür görmez Barbara’ya vurulmuş ve evlenme teklifini yapmakta bir an gecikmemiş. Yalnız işin kötü tarafı yapılan teklifin zamansızlığı olmuş. Çünkü şarkıcının eski kocası aktör Elliot Gould’un dediği gibi Barbara bu sırada henüz hürriyetini tatmış. İşte durum böyle olunca yakışıklı başkanın evlenme teklifi boşa gitmiş.

Ama Barbara’yı şimdi görenler çok şaşırıyorlar. Sanki eskiden evde yırtık blucinlerle oturan o değil, şimdi iki dirhem bir çekirdek giyinmeden dışarı adımını atmıyor.Ve işin ilginç tarafı da 4 tane valizini hazırlamış olması. Sanki her an bir seyahate çıkabilirmiş gibi. Demek ki ne kadar gizlemeye çalışırsa çalışsın Barbara, Trudeau’dan haber bekliyor. Gel der demez zaten hazırlamış.olduğu valizlerini alarak son sürat sevgilisinin yanına uçacak.

Yakın arkadaşları ise evliliğin ilkbaharda gerçekleşeceğini söylüyorlar. Bu çirkinliği ile böylesine büyük şöhret olup, güzeller güzeli kadınlan bile gölgede bırakan Barbara’nın başbakan eşi olması da artık an meselesi…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1983-tarihli-13-sayisi/)

18.01.2021 16:15

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar