Menü

Caterina Valente Las Vegas’ta

Geçen yıl bir süre televizyonda çalışmak üzere Amerika’ya giden Alman şarkıcı, Yenidünya’nın tadına doyamamış olacak ki yaz tatilinden faydalanıp tekrar Amerika’ya gitti.

Caterina Valente

«ŞAHANE TATİL» Caterina Valente, yaz tatilini Hollywood ve Las Vegas’ta geçirdi. Önce beyaz perdenin başkentine uğrayan şarkıcı, daha sonra arabayla Las Vegas’a gitti. Amerikanın kumar merkezini pek beğendi. Hele lunaparktaki minyatür trene ve kovboy arabalarına bayılmıştı. Caterina Valente gündüzleri hep lunapark’ta dolaştı.

GEÇEN yıl, Bing Crosby ile bir televizyon programında konser veren Alman asıllı şarkıçı Caterina Valente, geçenlerde tekrar Yeni dünyaya uçtu. Genç şarkıcı, Amerikadaki dostlarının ısrarlı davetlerine daha fazla karşı koyamamıştı. Sonra yaz aylarında Avrupanın büyük şehirlerinde ve sayfiye kasabalarında durmadan konserler vermiş, bir hayli yorulmuştu. Avrupada dinlenmeye kalkarsa tatilin zevkini çıkaramıyacağını biliyordu… Caterina Valente, önce bir süre Hollywood’da kaldı. Bing Crosby ve karısı onu gezdirdiler. Daha sonra genç kadın, Las Vegas’a gitti. Amerikanın kumar merkezindeki gazinoların, çeşitli eğlence yerlerinin methini çok işitmişti. Ayrıca Las Vegas’taki gazinolardan birinin sahibi, birkaç konser vermesini teklif etmişti. C. Valente, gazinonun sahibiyle bu mevzuu da konuşmak istiyordu…

Caterina ValenteValente’nin Las Vegas tatili umduğundan çok daha eğlenceli geçti. Hayranları tanınmış şarkıcıyı hiç rahat bırakmadılar, boyuna ona fotoğraf imzalatıp çeşitli sualler sordular.

Şarkıcı, gündüzleri Las Vegas’ın eğlence parkından hemen hemen hiç çıkmadı. Geceleri de ekseriyetle ünlü komedyen Danny Kaye’in çalıştığı gazinoya giderek onun programını dinledi. İlk gece, Kaye, dinleyicilerin arasında Caterina Valente’nin de bulunduğunu görünce hemen programı değiştirip şarkıcının taklidini yapmaya başladı ve tabii çok alkışlandı. Daha sonra, Caterina Valente de Amerikalı hayranlarının ısrarlarına dayanamayıp sahneye çıktı ve meşhur «Speedy Gonzales» isimli şarkısını söyledi.

Genç kadın kış aylarında ise Paris’te konserler vermeyi düşünüyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1964-tarihli-41-sayisi)

11.08.2019 13:20

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 16:33

    Gizem Ersoy

    laz vegasa gitmek istiyorum ya
  • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 16:56

    SANCAK ASYA

    zaten bir kere gittiyse alışkanlık yapmıştır :D