Menü

Ceyhan Cem’den Büyük İddia

Selçuk Ural’la beraberliğimiz 1966 Aralık ayında başladı. Daha önce de arkadaştık ama, sadece gezip tozuyorduk. Ne o bana, ne ben ona karışırdık. Bir gün bana Bütün erkek arkadaşlarla ilgini keseceksin. Filmleri bırakacaksın… Gazetecilere, artistlere selam vermiyeceksin dedi. Beni apayrı bir insan yapmak istiyordu. “Bunu zaman gösterir” diye teklifini kabul ettim.Bir arkadaşın evinde kalıyorduk. O Batı Kulüp’te çalışıyordu. Maddi vaziyetimiz iyi değildi. Arabasını satması o sıraya rastlar. Sonradan benim yüzümden sattığını söylemiştir ki, bu doğru değildir. Borcunu ödiyemediği ve şıklığa fazla düşkün olduğu için satmıştır. Bir süre sonra çalışmağa Ankara’ya gitti. Para yollıyacağını söylediği halde sözünü tutmadı…

Kavgalarımız bir türlü bitmedi. Günün birinde bana evlenme teklif etti. “Birbirimizi tanımıyoruz… Daha ileride” dedim. Kurtuluş’ta bir ev tuttuk.Bütün istediklerimi almağa başladı. Israrla benden çocuk istiyordu.”Gözü, dudakları sana benzesin” diyordu. Doktorlar çocuğu olmaz dediler. İki ameliyat geçirmem gerektiğini söylediler. Ameliyat oldum. Neden sonra hamile kaldığımı anladım. Üçüncü ayındaydım hamileliğin. Beraber Antalya’ya gittik. Şehir Klübünde 10 gün kadar çalıştı. Bu arada aşırı derecede kıskançlığa başladı. Bir gün klüpte bacağım açıldı diye bir ton dayak attı. Bu yetmiyormuş gibi çeşitli işkenceler yaptı.Sebep, benim kirli mazimdi. Oysa bunları,daha beraberliğimizin bakında hiçbir noktasını saklamadan “İşte ben buyum” diye bir bir ona anlatmış, o da “İstersen kötü evden bile gelsen, yine seni kabul ederim. Yeter ki bundan sonra temiz ol”

Antalya dönüşü yeniden iyileşti. Tarabva’da bir arkadaşın evinde kalmağa başlamıştık. Çalışmıyordu artık. Yalnız benimle beraberdi. Benim yüzümden işini ihmal ediyordu. Canım İstakoz istedi diye elbisesini, saatini sattığını bilirim. Çok fedakarlıklar yaptı. Aklına geldi dövdü. Karakolluk olduk. Hep kıskandığı biri vardı. Aziz Prens’le ilgim olduğunu sanıyordu. Son zamanlarda çok içiyordu. Eve geç geldiği bir gece “Artık ayrılalım” dedi. Ayrıldık. O Motel 33’e ben bir arkadaşımın evine gittik. Oraya da gelmeğe başladı. Kıskandıkça gelip beni dövüyordu. O sıralar çok para sıkıntısı çekiyordum. Beni o evden alıp bir otele yerleştirdi. Çocuğu aldırmağa kalktı… Birkaç doktora gösterdik.Vakit geçtiği için alamadılar.”Çocuk doğunca sana bırakmıyacağım. Hemen alacağım” diye tehdit etti. Sonra çocuğu ona bırakacağıma dair bir kağıt imzalamamı söyledi. “Bunun için istediğin kadar sana para veririm” dedi. Kabul etmedim.

Bir süre sonra Ankara’ya gittiğini öğrendim… Ben de arkasından gittim. Çocuğa nüfus çıkartmasını söyliyecektim. 100 lira para verdi. Çocuğun kendisinden olduğuna dair bir kağıt imzalamasını istedim… “Benden yoksa şüphe mi ediyorsun” diye sordu. Sonra kendi el yazısıyla Hotel Dedeman başlıklı kağıda şu satırları yazdı:“Ceyhan Çubukçu’nun karamda taşıdığı çocuk bana aittir. Nüfus kağıdını üzerime alırken nafakasını vermeği de taahhüt ediyorum. Beni buna yazmağa hiç kimse zorlumamıştır.”

Çocuğun erkek olmasını istiyordu. At yarışlarında ona isim aradı. Sonunda Hakan olacak dedi. Kız olursa ben de Hansel koyacağımı söyledim.Kabul etti. Ankara’da artık beraber olmamızın imkansız olduğunu, çocuğun bütün ihtiyaçlarını temin edeceğini fakat evlenemiyeceğini söyledi. “Bütün kadınlardan intikam alacağım. Bunu sen öğrettin” diyordu. 8 gün kaldıktan sonra Ankara’dan umutları kırılmış olarak döndüm. Her gece telefonla konuştuk. Para göndereceğini vadettiği halde yollamadı. İstanbul’a döndükten sonra çocuğu inkar etti. “Çocuk benden değil” diye gazetelere demeç verdi. Oysa çocuğun olmasını istiyen Selçuk’tu. “Bana görünme, karşıma çıkma. İstediğin yardımı yaparım” diye haber yolladı. Ne o beni aradı, ne ben onu…Dört kadınla arkadaşlık ettiğini, hiç birinden zevk almadığını sadece beni sevdiğini söylediği halde şimdi Butik Mualla’nın kızı Canan Özbek’le evleneceğini duyuyorum. Bana “Annemden sonra sen diyen bir erkek, bu kızla evlenemez. Er geç bana dönecektir. Yapayalnız, evsiz barksız, karnımdaki çocukla gelecek karanlık günlerime göğüs germeğe hazırlanıyorum. Bakalım kader bana daha nasıl bir oyun hazırlayacak?”

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1967-tarihli-578-sayisi)

05.01.2021 18:49

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 10:15

  Serkan Akdemir

  hem oldugu gibi kabule diyor hemde dövüyor adama bak
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 17:35

  AHMET SEZEN

  selçuk urala bak sen ne laflar etmiş öyle :D
 • Yayınlandı: 22 Kasım 2019 22:43

  Serkan aksu

  Selçuk Ural hakanı 17 yaşına kadar kabul etmeyen biridir