Menü

Charlie Chaplin’in Kızı Yaşlı Erkek Seviyor

Ünlü komedyen Charlie Ghaplin’in kızı Geraldine Chaplin, manken Bettina’nın eski kocası, 40 yaşındaki gazeteci Gilbert Graziani ile nişanlandı. Fakat Graziani henüz evli.İKİ genç kız, kolkola girmişler, vitrinlere baka baka yürüyorlardı. Bu güzel ilkbahar gününde, ikisinin de zihinleri binbir tatlı hayalle doluydu. Yarının onlara sadece mutluluk getireceğinden emindiler. Giyim eşyası satan bir mağazanın önüne geldikleri zaman durup hayran hayran vitrini seyretmeye koyuldular. Genç kızlardan uzun siyah saçlısı, elbiseler arasında lame bir tuvaleti beğenmişti. Arkadaşının kolunu dürtüp, beğendiği elbiseyi gösterdi:

-«Bak, şu lame tuvalet çok hoşuma gitti. Bunu satın almak isterdim.»

Ötekisi, çocukluk günlerinden yeni kurtulmuş olmanın verdiği saflık içinde dudaklarını büktü:– «Bu tuvaleti ancak annem giyebilir. Sen yahut ben giyersem herkes alay eder» dedi.

Genç kızlar, adımlarını sıklaştırmışlar kalabalık caddede hızlı hızlı yürüyorlardı. Siyah saçlısı, arkadaşına:

– «Biliyor musun,» dedi, «ben şu peşimize takılan delikanlıların hiçbirini beğenmiyorum. Evleneceğim erkeğin en aşağı kırk yaşında olmasını isterim. Yaşlı erkekler, genç kız ruhunu daha iyi anlıyorlar. Baksana annemle babam arasında da büyük yaş farkı olmasına rağmen ikisi de çok mesut. Annem babamla evlendiği zaman onu herkes tenkit etmiş, babası yerindeki adamla evlenmesinin başına büyük felaketler getireceğini söylemiş. Halbuki hepsi yanlış çıktı.»Bu sözleri söyleyen genç kız, ünlü komedyen Charlie Chaplin’in büyük kızı Geraldine Chaplin’di. Annesi Oona’nın babası yerindeki Charlie Chaplin ile evlendikten sonra mutlu bir hayata kavuşması, onun da yaşlı erkeklere karşı ilgi duymasına sebep olmuştu.

Aradan zaman geçti, Geraldine okulu bırakıp sahne hayatına atıldı. Genç kız, babasının ihtarlarına aldırmadan gönlünün dilediği şekilde yaşamaya bakıyordu. Geraldine’nin zaman zaman saçlarına kır düşmüş erkeklerle umumi yerlerde görünmesi, Avrupa sosyetesinde çeşitli dedikodulara yol açtı. Genç kız, gazetecilere: «Ben yaşlı erkekleri beğeniyorum. Onlar genç kızları gençlerden daha iyi anlıyorlar,» dedi.Charlie Chaplin, küçük Geraldine’nin sarfettiği bu büyüksözleri duyunca kızını evlatlıktan reddetmeyi bile düşündü, fakat kızına kendisiyle annesinin örnek olduğunu hatırlayınca, bu kararından vazgeçti. Geçenlerde Gilbert Graziani adında orta yaşlı bir İtalyan gazetecisiyle nişanlandığı ilan edilen Geraldine, daha önce de Rus asıllı bale öğretmeni olan George Goviloff ile dolaşmış, babası öfkesinden ne yapacağını şaşırıp kalmıştı. Geraldine’den hayli büyüktü. Bu maceranın dedikoduları henüz unutulmadan Geraldine, kendi kendine yeni bir orta yaşlı sevgili buldu. Gilbert Graziani adındaki İtalyan gazetecisi, müteveffa Ali Han’ın manken sevgilisi Bettina’nın ilk kocasıydı. Bettina’dan ayrıldıktan sonra uzun bir süre Avrupa sosyetesinin ünlü kadınlarıyla dolaşmış nihayet Nicole Lachaume ile evlenmişti.Geraldine, evli bir erkeğin eşinden ayrılmadan evlenemeyeceğini bile bile Gilbert Graziani’yle nişanlandığını ilan etti. Sinema alanında şöhreti günden güne artmaya başlayan Geraldine Chaplin, yaşlı sevgilileri yüzünden dedikoducuların hücumlarına hedef oluyor. Ama şimdilik genç artistin dünya umurunda değil, fakat yaşı ilerleyince, yaşlı sevgililerden vazgeçip kendine göre bir eş bulup evlenmek isteyeceği muhakkak.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-18-sayisi)

28.12.2020 01:29

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:19

    Melis Çiftçi

    Geraldine ya bak hele küçücük yaşta olgn seviyorum diyo
  • Yayınlandı: 1 Eylül 2015 18:16

    MEHMET ŞEN

    zengin olduğu için diyicem ama geraldine'nın babası charlie chaplin oda zengin haha :D