Menü

Christin, Kadir İçin Boşanıyor

Fransa’da sıradan bir fotomodel iken kocasının çektiği çıplak fotoğraflarıyla bir anda ün yapan ve Türkiye’ye gelince de Şarkıcılık yaparak, film çevirerek yıldız olan Christin Haydar yeniden İstanbul’a geldi.

Üstelik daha önceki gelişlerinde olduğu gibi şeref konuğu falan değil Kadir İnanır’la film çevirmek üzere aramıza katılıverdi. Anımsayacağınız, gibi ilk kez yine bu sayfada ön haberini vermiştik yakışıklı aktörün güzel kadın sıkıntısını Christin Haydar’la yok ettiğini… İşte bu haberin devamı bir geldi ki sormayın gitsin. Çünkü Kadir İnanır Christin Haydar’a şartlı teklif yapmış ve kabul de ettirmişti. Ve bu şartla da çıplak yıldız Türkiye’ye ilk kez kocasız geldi. Neden mi diyeceksiniz? Sadece Kadir İnanır istedi diye… Evet sorunuzun tam cevabını alamadınız. Meraklanmayın gerisini anlatıyoruz hemen.Anımsayacağınız gibi Christin Haydar iki yıl önce gelişinde Cüneyt Arkın’la film çevirmişti. Ve bu filmin en göz alıcı sahneleri de Cüneyt Arkın’la çıplak güzelin sevişme sahneleriydi. Ancak o film çekilirken Christin Haydar’ın fotoğrafçı eşi Jean Yves Haydar’da yanında idi. Ve başta Cüneyt Arkın olmak üzere bütün film ekibi Yves Haydar’dan adeta yaka silkmiş dört gözle filmin bir an önce bitmesini istemişti. Hatta filmin yapımcısı Abdurrahman Keskiner çekim soması şöyle konuşmuştu;-”Christin Haydarla film çakmek çok güzel de şu ukala kocası yok mu İnsanı çıldırtıyor. Herşeye de karışılmaz ki kardeşim. Biz onun fotoğraf çekmesine karıştık mı?”

İşte o zamanlar bütün bunları film piyasasından duyan Kadir İnanır Christin Haydar’ı filminde oynatmayı düşününce aklına hemen Cüneyt Arkın geldi. Film çekimi sırasında aşırı sinirli olan aktör kendisine karışılmasından rahatsız olacağını düşündü ve Christin’e kocasız gelmesini şart koştu. Türkiye’yi çok sevdiğini söyleyen Christin Haydar ile kocası Yves Haydar da şöhretlerini ülkemizde sürdürmek için ayrılmaya razı oldular. Ve güzel yıldız Air France Havayollarına ait uçaktan tek başına indi İstanbul’a.Tabii güzel yıldızın tek başına gelişinden Kadir İnanır hayli memnun. Filmin en dikkat çekecek yıldızı olmasından dolayı Christin Haydar’ı istediği gibi oynatacak kamera karşısında. İsterse muz gibi soyup sevişecek, isterse tokatlaya tokatlaya dövecek. Çünkü ne karışanı olacak ne de soranı…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1983-tarihli-8-sayisi/)

11.02.2021 22:18

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Mayıs 2017 14:45

    Suat Baştürk

    Christine Haydar da bir ara türk sinemasına giriş yaptı ama devamı gelmedi.