Menü

Corinne Hermes Paraları Götürdü

YILIN son günlerinde İstanbul’da yapılan Türk – Fransız Gecesi’ne katılmak için yurdumuza gelen 1983 Eurovision Şarkı Yarışması birincisi Corinne Hermes, toplam beş şarkı söylediği geceden beş milyon lira aldı. Her ne kadar konuk sanatçı olarak geceye katıldığı belirtilmişse de her şarkısı bir milyona geliyordu Corinne’in.Bu arada yılbaşı gecesi TV’ye çıkarak iki sevilen şarkısını seslendiren genç şarkıcı, büyük beğeniyle karşılanıyordu.

Paris’te Chatelet Müzik Akademisinin piyano bölümünden mezun olduğunu belirten Corinne Hermes, bir teklif üzerine Lüksemburg’u temsilen Eurovision Şarkı Yarışması’na katıldığını söylüyor.

Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci olan, «Si La Vie Est Cadeau» adlı şarkısıyla ilgili olarak da:

«Bu şarkımın tutulup ilgi göreceğini umuyordum. Ama bu kadar çok beğenileceğini tahmin etmemiştim. Anladım ki tüm dünya ülkelerinde romantizm daha ölmemiş… Sevgi çok büyük bir olay… Kentleşen toplumlarda sevgiyi korumak gerek» diyor. Hermes, boş zamanlarını yine müzikle değerlendirdiğini, bol bol bol kitap okuduğunu, kendisini en çok etkileyen kitabın «Love Story» (Aşk Hikayesi) olduğunu belirtiyor.Türk – Fransız Gecesi’ne katılmak için plakçısı, bestecisi, menajeri ve yakınlarıyla İstanbul’a gelen Corinne Hermes: «İstanbul, büyüleyici bir şehir. Her semtini, her sokağını gezmek, tanımak isterdim… Sadece çok merak ettiğim Boğaziçi’ni ve Topkapı Sarayı’nı gezebildim. Eğer bir imkan yaratabilirsem Türkiye’ye ikinci gelişimde daha fazla kalıp tatil de yapmak istiyorum» derken, sahneye çıktığı otelin balo salonunu dolduran çoğu Fransız uyruklu davetlilerle gece boyunca tek tek ilgilendi. Bu arada Corinne Hermes’in şerefine bol bol şampanya patlatıldı…

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-2-sayisi)

05.10.2020 21:57

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar