Menü

Cüneyt Arkın ”Aloo” Dedi ve Ortalık Nasıl Karıştı?

GÖZÜMÜZE ÇARPANLAR

Cüneyt Arkın ''Aloo'' Dedi ve Ortalık Nasıl Karıştı?Saat tam 17.50’de Cüneyt Arkın SES’e geldi. On dakika Hal – hatır sordu, programın nasıl olacağını öğrendi ve saat tam 18.00’de telefonun başına geçip «Alo» dedi. Okurlarımızın çoğu Selda Alkor’un konuşmasını yayınlarken yaptığımız ricaya uymuş ve telefon edecekleri numarayı bulundukları şehre göre seçmişlerdi. İstanbul içindekiler de 27 95 13’e telefon ederken İstanbul dışındakiler 27 95 11’i çeviriyorlardı. Bu, hatların karışmasını büyük ölçüde önlediği gibi, konuşmalarda da büyük rahatlık sağladı.

Cüneyt Arkın’a sorulan sorular şu gerçeği ortaya çıkardı. Hayranları en çok onun mesleği ve ailevi durumu ile ilgileniyorlar.

«Sevdiğiniz Yıldız Telefonda» programı santral memurelerine de epey iş çıkardı. Onlar da arada fırsattan istifade edip Cüneyt Arkın’la birkaç kelime konuştular ve aralarında bol bol da müna kaşa ettiler.

Günün en enteresan konuşmacısı ismini vermek istemeyen Eskişehirli bir bayandı. Cüneyt Arkın’a ısrarla «Fahrettin» diye hitabediyordu. Cüneyt’le bir süre konuştular. Bu konuşmalardan anlaşıldığına göre, Eskişehirli hanım Cüneyt’le bazı şeyler konuşmak istiyordu, ama konuşmaların teybe alındığını bildiği için o anda bunları söyleyemiyordu. Önce özel telefon, sonra da adres istedi. Konuşmaları şaşkınlıkla dinleyen Cüneyt Arkın, sonunda dayanamayıp «Cüneyt Arkın – Levent – İstanbul» deyin, gelir» deyince, telin öbür ucundaki Eskişehirli hanım çok sinirlendi. «Benim tanıdığım Fahrettin böyle konuşmaz,» deyip telefonu kapattı.

Bir hayranı da Cüneyt Arkın’ın en çok karnıyarıkla et yemeklerini sevdiğini öğrenince ne dese beğenirsiniz? Kasaplar bize hayli kızacaklar, ama dediklerini aynen tekrarlıyoruz: «Et yemekleriyle midenizi çok yormayın Cüneyt Bey. Sonra sizi kaybederiz.»

Cüneyt Arkın ''Aloo'' Dedi ve Ortalık Nasıl Karıştı?Telefon eden okurlarımızın çoğu sorularını sorduktan sonra Cüneyt Arkın’dan imzalı resim istiyorlardı. Bu arada Hayrünnisa Serin, Hüsniye Yıldız, Aynur Genç, Ayşegü, Asuman Demetoğlu, Fuat Gören, Mühürdarlı ismini anlayamadığımız bir okuyucu, Arzu Ozser ve Çiğdem sadece imzalı resim istediler ve Cüneyt Arkın’a başarılar dilediler.

Aşağıda Cünayt Arkın’ın konuştuğu 2 saatlik süre zarfında devamlı olarak çalışan teypten çıkardığımız konuşmaların bir kısmını yayınlıyoruz. 1 temmuz günü telefon açan okurlarımızdan bazıları aşağıdaki satırlarda isimlerine belki rastlamıyacaklardır. Biz yerimiz dar olduğu için mecburen bir seçme yapmak zorunda kaldık ve sütunlarımıza bu ilgi çekici soru ve cevapları aldık. Bu, telefon konuşmasına katılmayan fakat Cüneyt Arkın’la ilgili her şeyi merak eden SES okuyucularını da memnun edecektir. Bu arada telefonu soru sormak için değil de, herhangi bir istekte bulunmak için açan Cüneyt Arkın hayranlarının isteklerine de sütunlarımızda yer veremedik.

SORULAR VE CEVAPLAR

ZELİHA EZGİN (21) PTT Memuru EDREMİT: «Ben sizi sinemada çok beğenirim. En çok neyi seversiniz?»

CEVAP: «İnsanları efendim, insanları.»

NESRİN AKKOR (14) Öğrenci: «Şu anda öyle heyecanlıyım ki… Kendimi bayramlıklarını giymiş bir çocuk gibi hissediyorum. Sizi bir hayranınız olarak hareketli rollerde değil de romantik rollerde görmek istiyorum. Niye romantik filimlerde oynamıyorsunuz da hep hareketli tipleri canlandırıyorsunuz?»

CEVAP: «Ben hareketli hayatı severim, hareketten hoşlanırım da ondan.»

– AYŞEGÜL (21) Ev kadını: «Nasılsınız Cüneyt Bey, bana bir imzalı resminizi gönderir misiniz? Karınızla birlikte olursa memnun olurum.»

CEVAP:«Tabii efendim. Adresinizi alayım.»

Cüneyt Arkın ''Aloo'' Dedi ve Ortalık Nasıl Karıştı?– (…………) ( ) SARAYKÖY: «Cüneyt Bey, sizinle çok mühim bir şey konuşmak istiyorum. Aile durumunuz bizi çok üzüyor. N’olur bunu bir düzene koyun.»

CEVAP: «İlginize teşekkür ederim hanımefendi. Ben de öyle yapmaya çalışıyorum.»

– NURDAN YURTSEVER (16) Öğrenci: «Efendim, size bir şey sormak istiyorum. Acaba karınızı seviyor musunuz?»

CEVAP: «Seviyordum efendim. Efendim? Anlıyamadım. Şimdi sevmiyor muyum, onu mu soruyorsunuz? Eveeeet, bu, sorunuza cevap vermezsem bana kırılmazsınız değil mi?»

– FİLİZ YÜKSEL (21) Öğretmen: «Cüneyt Bey, kendinizi yakışıklı bulu yor musunuz?»

CEVAP: «Eh, biraz efendim.»

– BUKET EROĞLU (14) Öğrenci: «Biz dört arkadaşız Cüneyt Bey, biz sizden bir tek resim istiyoruz.»

CEVAP: Dört kişiye tek resim? Yetecek mi? Peki, demek birbirinizi çok seviyorsunuz. Buna rağmen ben verdiğiniz adrese dört resim göndereceğim küçük hanım.»

– HÜLYA İNCİ (19) Öğrenci: «Siz bir yalıda filim çeviriyordunuz, orada tanışmıştık. Zeynep Aksu ile evleneceğiniz doğru mu acaba?»

CEVAP: Hayır efendim. Hayır, kat’iyen.»

– ŞENAY MARLALI (22) Ev Kızı – İZMİR: «Cüneyt Bey, biz sizi ailecek çok takdir ederiz. Bu haftanın sonunda İstanbul’a geliyoruz. Sizi orada bulup konuşmamız mümkün olabilir mi?»

CEVAP: «Tabii efendim. Nerede mi? bulabilirsiniz? SES mecmuasına telefon edin onlar nerede olduğumu söylerler.»

Cüneyt Arkın ''Aloo'' Dedi ve Ortalık Nasıl Karıştı?– (………….) ( ) «Cüneyt Bey, birçok arkadaşlarınız sahneye çıkıyor, siz de çıkmayı düşünüyor musunuz?»

CEVAP: «Hayır efendim. Ben sinemadan hastaneye gideceğim.»

– HASİBE UZ (18) Hemşire yardımcısı KARADENİZ EREGLİSİ: «Adresinizi rica edeceğim Cüneyt Bey.»

CEVAP: «Levent – İstanbul yazın, gelir efendim.»

– SELMA VARDAR (18) Ev Kızı: «Kaç tarihinde ve nerede doğdunuz Cüneyt Bey?»

CEVAP: 1937, Eskişehir efendim.»

– EMEL TATARI, Ev kadını: «Cüneyt Bey bir kızımız oldu. Henüz adını koymadık. Sizin bildiğiniz bir isim var mı?»

CEVAP: «Kız ismi mi efendim. Ümit, Filiz. Allah uzun ömürlü etsin efendim.»

– NURTEN SARAÇOĞLU (2) Ed. Fak. Mezunu: «Tercih yapılsa sinemayı mı tercih edersiniz, aşkı mı?»

CEVAP: «Sinema da bir nevi aşktır Nurten Hanım.»

Cüneyt Arkın ''Aloo'' Dedi ve Ortalık Nasıl Karıştı?– FERİHA AKTAN (36) Ev Kadını: «Cüneyt Bey, sizinle ifthar ediyoruz. Sinemamızın hem kültürlü, hem sanatçı artistlerindensiniz. Sizi ailece o kadar seviyoruz ki, oğlumun adını da Cüneyt koyduk. Hayatta en çok sevdiğiniz kimdir efendim?»

CEVAP: «Annemle babam efendim. Efendim? Tabii kızım da.»

– FİLİZ UYSAL (16) Öğrenci: «Talebelik hayatınızda en çok hangi dersi severdiniz, hangisini sevmediniz?»

CEVAP: «En çok matematiği severdim. Edebiyat, evet en sevmediğim ders de edebiyattı.»

– HANDAN ÇİFTÇİOGLU (14) Öğrenci: «Bir kızda en çok aradığınız özellik nedir?»

CEVAP: «Akıl. Evet efendim o kadar, akıllı olması yeter.»

– HUDERRA (30) memur: «En çok sevdiğiniz şarkı ve makam hangi eridir?»

CEVAP: «Beyati araban… En çok sevdiğim şarkı da «Tuti-i mucize guyem, her ne desem laf değil..»

– SABAHATTİN UTU (17) Tezgahtar: «Cüneyt bey ağabey, sizinle bir resim çektirmek istiyorum. Mümkün mü ağabey?»

CEVAP: «Tabii mümkün, ama nasıl ve nerede? İstersen şöyle yapalım, sen bana adresini ver, ben seni arayayım, tamam mı? Pekala öyleyse, başla bakalım adresine.»

– MERAL AYSU (17) Öğrenci: «Cüney Bey, siz aynı zamanda doktorsunuz. Acaba filim artistliğini mi tercih edersiniz, yoksa doktorluğu mu?»

CEVAP: «Şimdilik artistliği, ama ilerde doktorluğu tercih edeceğim galiba.»

– MİNE GÜRCAN (14) Öğrenci – ANKARA: «Cüneyt Bey, bana pilot kıyafetli bir resminizi gönderir misiniz?»

CEVAP: «Tabii gönderirim. Adresinizi verin.»

Cüneyt Arkın ''Aloo'' Dedi ve Ortalık Nasıl Karıştı?– A. P. (26) Ev kadını: «Cüneyt Arkın’la mı konuşuyorum? Beyefendi sizden 2 yaşındaki kolsuz bir bebek için yardım istiyorum.»

CEVAP: «Memnuniyetle efendim. Adresinizi alayım.»

– AYLİN GÜNAY (18) Öğrenci – BURDUR: «Size bazı sorular soracağım. En çok beğendiğiniz artistler, yani hanım artistler demek istiyorum, kimlerdir acaba efendim.»

CEVAP: «Türkan Şoray’la Hülya Koçyiğit. Erkekler mi? Ayhan Işık, Yılmaz Güney.»

– (………..) (…): «Cüneyt Bey, siz doktorsunuz değil mi? Bakın şimdi benim 6 – 6,5 aydan beri sesim kısık. Ne yapayım ben?»

CEVAP: «Sesiniz mi kısık. Vallahi, muhtelif sebeplerden olabilir hanımefendi. Siz dondurmayı çok seviyorsunuz anlaşılan.»

– REHA SAYILCAN (35) Ev kadını: «Ben, Dr. Kamil’in eşiyim. Sizden kızımız için resim istiyoruz. Gönderecek misiniz? Mersi… Cüneyt Bey, doktor da artist olmak istiyor. Ne dersiniz?»

CEVAP: «Emredersiniz hanımefendi. Tangür Sayılgan’a imzalı resim göndereceğim. Aman hanımefendi, sakın ha, müsaade etmeyin. Duyamadım efendim. Efendim? Çok mu istiyor, öyleyse bırakın olsun efendim. Size de sabırlar.»

– MELEK KANATLAN (23) Memure – ANKARA: «Ankara’ya gelir misiniz? Gelirseniz bizi ziyaret eder misiniz?»

CEVAP: «Çok isterim ama, pek zaman bulacağımı zannetmem hanımefendi. İyi akşamlar efendim. Çok mersi.»

– MELEK KANATLAN: «Cüneyt Bey, filim setlerinde helva yiyor muşsunuz, doğru mu?»

CEVAP: «Kışın yerim efendim, siz sevmez misiniz?»

– SELÇUK BARAN (41) Doktor – DÜZCE: «Beyefendi, Dr. Selçuk Düzce’den hürmetler eder. Kaç mezunusunuz efendim?»

Cüneyt Arkın ''Aloo'' Dedi ve Ortalık Nasıl Karıştı?CEVAP: «1962 mezunuyum efendim… Siz 1952 mezunu musunuz? O halde ağabeyimi tanırsınız. Ağabeyim de o yıl mezun olmuştu. İsmi mi, Fikret Cüreklibatır… Tanıdınız mı?»

– SELÇUK BARAN (Devam): «Cüneyt Bey, henüz icra-i tababet etmediğinize göre, bu ilanihaye böyle gidecek mi, mesleğinize dönmeyecek misiniz?»

CEVAP: «İki yıl sonra dönüyorum efendim. Çok teşekkür ederim.»

– SELMA ERÜK (17) Öğrenci: «Cüneyt Bey, Lübnan’da çevirdiğiniz filmin fotoğraflarınızı gördük, bundan sonra o tip filimler çevirmeyin, olmaz mı?»

CEVAP: «Arzularınızı yerine getirmeye çalışacağım efendim.»

– NİLGÜN KUN (20) Öğrenci – SAMSUN: «Asıl adınız Fahrettin Cüreklibatır’mış. Niye değiştirdiniz?»

CEVAP: «Sinema için uygun bir ad değildi de ondan, efendim.»

– SUZAN AYDİL (35) Ev kadını: «Cüneyt Bey, kızınızdan ayrılmak sizi üzdü mü?

CEVAP: «Aksi mümkün mü efendim? Bir baba, kızından ayrı kalır da üzülmez mi?»

– MERİ MIGIRDİÇ (17) Öğrenci: «Karınızdan hala ayrı mısınız?»

CEVAP: «Evet…»

– HAŞAN KURTHAN (25) Memur: «Hangi kulübü tutuyorsunuz?»

CEVAP: «Fenerbahçe’liyim.»

– BAŞAK TURUNÇ (18) Ev kızı: «Hangi burçta doğdunuz Cüneyt Bey?»

CEVAP: «Sizin isminizi taşıyan burçta Başak Hanım.»

– MERYEM GÜZEL (25) Ev kadını: «Kadın artistlerden en çok hangisiyle oynamak istersiniz?»

CEVAP: «Türkan Şoray.»

– SÜHEYLA TANKUT (20) Ev kadını: «En çok hangi yemekleri seversiniz?»
CEVAP: «Karnıyarıkla, bütün et yemeklerini severim.»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-29-sayisi/)

10.08.2019 23:42

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 14:19

  Soner Çiftalan

  Bir zamanlar bende soru sormuştum ses sayesinde cüneyt arkına :) gençtik o zaman. Şimdilerde ise saçımızda saç kalmadı :)))
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 14:19

  NURİYE BIÇAK

  bir alo ile ortalığı yıkmış adam maşallah :D
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 14:19

  Gizem Ersoy

  keşke bu zamanlarda da böyle ünlü isimlere kolay ulaşabilseeek
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 14:20

  Kaya Sinan

  Bir zamanlar SES dergisi sanat camiasını yönetiyordu resmen :D
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 14:20

  Lale Kamacı

  Şimdilerde sanat camiası herşeyi yönetiyor :)
 • Yayınlandı: 13 Ekim 2016 01:21

  aslan

  sürekli filmlerde gördüğüm icin genc sanıyorum ve bu yüzden gelenegi değiştirmeyip abimiz diye hitap etmek istiyorum cüneyt abimiz cok kibar ve bi okadarda vatan sevgisi mevcut cüneyt abimi cok seviyorum Allah ömrünü iyi etsin