Menü

Cüneyt Arkın Ameliyat Oldu

ESNAF Hastanesinin 326 numaralı odasından içeriye girdiğimizde Cüneyt Arkın yatağına uzanmış, «Fareler ve insanlar» adlı kitabı okuyordu. Bizi görünce doğrulup, «Hoşgeldiniz,» dedi.

Oturur oturmaz gözümüz gayriihtiyari bandajlı sağ eline kaydı ve ister istemez maziyi düşündük. Cüneyt Arkın «sinirli» bir anında evindeki camları yumruklamış, sonra Hayat Hastanesinde ameliyat edilmiş, sonuç pek başarılı olmayınca Londra’ya gidip tedavi olmuştu. Ama bütün bunlara rağmen sağ elini istediği gibi kullanamıyor, parmaklarına eskisi gibi hükmedemiyordu. Bu arada son çevirdiği «İki Esir» adlı filimde sakat olan elinin üstüne düşünce parmaklarına daha da hükmedemez hale geldi ve hemen Esnaf Hastanesine yattı, ameliyat oldu. Bu konuda Cüneyt Arkın’la konuşmaya başladık. Arkın bize şunları söyledi:– «Şanssızlık işte… Son defa düşünce fakülteden hocam olan Prof. Halit Ziya Konuralp’e muayene oldum. Hocam ameliyata lüzum gördü. Ben de ameliyat oldum. Elim iyileşinceye kadar milyon verseler filim çevirmiyeceğim.»

Daha sonra konuştuğumuz Prof. Konuralp ise şunları söylüyordu: »Yaptığımız ameliyat sağ bilekte evvelce dikilen kısımda husule gelen nerunom’un tashihidir.»

Hastanede 3 gün kalan Cüneyt Arkın dördüncü gün taburcu edilip doğru Hevbeliada’ya, meneceri Leon Sason’un adadaki evine gitti.. Orada hastanedekinden çok farklı bir Cüneyt bulduk.

– «Her şeyde hayır var sözüne inanmalı,» diyordu.. «Bu ameliyat bana bir dinlenme fırsatı verdiği için çok seviniyorum.»Merak bu ya, gazetelerde okuduğumuz bir haber orada aklımıza geliverdi. «Hastaneye Betül Işıl hanım da gelmiş, öyle mi?» diye sorduk.. Cüneyt Arkın, güldü: «Ne var bunda,» diye söze girdi ve şöyle devam etti: «İki medeni insanız biz. O hasta olsaydı ben gitmez miydim?» Sonra çiçeklerden, mevsimden, gelecekten konuştuk. Cüneyt Arkın eli iyileşinceye kadar filim çevirmemeye kararlıydı. «Hiç hesapta olmayan bir tatile girdim. Bu tatili nasıl değerlendireceğimi düşünüyorum. Kararımı size de bildiririm,» diyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1971-tarihli-23-sayisi)

31.01.2021 17:01

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar