Menü

Cüneyt Arkın Kayınpeder Oldu

TÜRK Sineması’nın ünlü ve usta aktörlerinden Cüneyt Arkın, bugünlerde çifte mutluluk yaşıyor. Nasıl yaşamasın ki?… Birbiri arkasına başarılı filmler yaparken, bu arada kayınpeder de oluverdi.. «Aman daha çok genç, hem onun o kadar büyük çocuğu yok ki?» demeyin… Küçücük bir çocukken Cüneyt Arkın’a sığınan ve 20 yıl boyunca aktörün yanında kalan evlatlığı Mustafa Olgun, görücü usulüyle tanıştığı Fatma Türkdili ile nişanlandı geçtiğimiz günlerde… Böylece Cüneyt Arkın da kayınpederliğe adım atıverdi.ARKINLAR DÜNÜR OLUYOR

Ünlü aktör, kendi öz çocuğu gibi sevdiği Mustafa’yı baş-göz etmek için çalışırken, eşi Betül Arkın da boş durur mu?, Mustafa ile Fatma’nın evlilikleri için harıl harıl çalışıyor.. Aslında Fatma’ya Mustafa adına görücüye gidenler de Betül ve Cüneyt Arkın çifti olmuş… Komşu kızı Fatma’yı çok beğenen Arkın çifti, Mustafa’ya ondan bahsettikleri günü hiç unutmuyorlar. Kızarıp bozardıktan sonra, «Olur» demekten kendini alamayan Mustafa da, evlilik için günleri iple çekmeye başlamış bile…İşte size bu nişanın hikayesi. Önce aileler arasında söz kesildi. 10 gün sonra da Türkdili ve Arkın Aileleri yeniden bir araya gelerek bu mutlu olayı biraz daha pekiştirdiler ve nişan halkalarını iki gencin parmaklarına geçiriverdiler. Nişan yüzüklerini Mustafa ile Fatma’nın parmaklarına geçiren Cüneyt Arkın’ın da ağzı kulaklarına varıyordu… Bir yandan da, «Artık ihtiyarlıyoruz galiba. Bu yaşta kayınpeder hile olduk. Sizler mutlu olun da, ben dede olmaya bile razıyım…» diyordu. Nişan sırasında Betül Arkın da ev sahipliğinin en güzel örneğini verdi.. Gelen davetlilere «Hoşgeldiniz» derken, bir yandan şeker ve kolonya sundu, bir yandan da nişan pastalarından ikram etti.

Ünlü aktörün yıllardır şoförlüğünü yapan ve yine Cüneyt Arkın tarafından 8 yıl önce evlendirilen Yılmaz Eşsiz ve hanımı, çocuklarını da yanlarına alarak 8 yıl önce kendilerinin yaşadığı mutluluğu bu kez yeniden yaşadılar. İstanbul TV’si makyörlerinden Gönül Doğuş, aktör Nejat Özbek, yönetmen Nurettin İrişen ve eşlerinin de katıldığı nişan töreni büyük bir neşe içinde sona ererken, Cüneyt Arkın ve eşi Betül Arkın, iki küçük oğulları için de bugünleri görebilmek için içlerinden dualar mırıldanıyorlardı…

Ünlülerin büyük bir kısmı yaşlanma korkusu içinde, takvim yapraklarını çevirmekten korkarken, şöhretli aktöre günlerin geçip gitmesi vız geliyor, üstelik seviniyor da… Şarap misali gün geçtikçe sinemadaki değerinin artmasıyla, peşpeşe yeni film teklifleri almasıyla mutluluğunu pekiştiriyor…Ancak herhalde şu günlerde Mustafa Olgun’dan daha mutlu bir kişi yoktur. 20 yıldır Arkın Ailesi’nin yanında kalan Olgun, yakın bir gelecekte kendisinin olan bir yuvaya kavuşacak. Bu mutlulukla şöyle konuşuyor:

«Allah Cüneyt babamdan razı olsun. Öyle altın gibi bir kalbi var ki, bunu bilebilmek için, onu tanımak gerekir. Yıllardır yanındayım… Beni de kendi oğlu gibi gördü ve gördüğünüz gibi nişanımı bile yaptı. O olmasaydı ben ne yapardım?»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-24-sayisi)

03.10.2020 21:55

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 15 Temmuz 2016 11:24

    nilsu dönmez

    Helal sana Cünet abi, büyük örnrk insansın.