Menü

Cüneyt Arkın Rekor Kırdı

YEŞİLÇAM’DA birçok aktör işsizlikten yakınıp film teklifi beklerken, Cüneyt Arkın, hızını alamadan, pupa yelken gidiyor. Son üç oy içinde, dördüncü filmi «Kader Arkadaşını da tamamlayan ünlü aktör, beşinci filmi «Kemal Öğretmensin çekimi için Bolu’ya hareket etti.

«Avrupa’da bir aktör yılda bir – iki, bilemediniz üç film çevirir. Halbuki bizde durum çok farklı. Bence iyi bir sinema oyuncusu, içinde bulunduğu şartlara göre bu durumu ayarlamalıdır» diyen Cüneyt Arkın, bu konudaki endişelerini şöyle açıklıyor:«Yılda on film çevirseniz, ‘Çok’ diyorlar. Yılda iki filmde oynasanız, ‘Galiba Cüneyt de gitti, baksana iş yok’ diyorlar… Onun için, ortasını bulmak ve bu çeşit söylentilere meydan vermemek için çalışıyorum.

«Aslında bakarsanız bu yıl en çok dört film çevirmek istiyordum. Ancak çok daha önce yapılmış anlaşmalarım ve beğendiğim iki-üç proje, bu kararımı bozmama neden oldu. Sinemada, iki çizginin adamı olmak zor iş. Salon filmlerini sürükleyebilmek için geçen yıllarda Emel Sayın, Türkan Şoray gibi ünlü kadın oyuncularla başrolü paylaşıyordum. Şimdi böyle bir sorun da yok. Artık seks furyası ve sulu komedi filmleri kalktığı, için aile rahatlıkla sinemaya gidebiliyor… Bu yüzden Cüneyt Arkın ismini küçük düşürmeyecek, en azından seyircinin her yönü ile beğenebileceği projelerde oynuyorum. Son beş aydır da o kadar çok proje ve film teklifi aldım ki, şaşıyorum. Ne var ki, her gelen projeye ‘Evet’ desem, Cüneyt Arkın isminin enflasyon haline geleceğini de biliyorum.»İşte ünlü aktörün söyledikleri… Herkesin sıkıntısı başka başka. Kimi işten başını alamazken, kimi işsizlikten şikayetçi.

Bu arada size Cüneyt Arkın’la ilgili bir haber daha verelim. Birkaç ay önce sanatçıyla bir söyleşimizde, kendisinin Malkoçoğlu dizilerine yenilerini eklemek amacında olduğunu söylemiş ve bu yaz Marmaris’te bu tip bir film çevireceğini öne sürmüştü. Ancak Cüneyt Arkın, şimdilik bu tasarısından vazgeçti… Her şeye karşın dizi film yerine daha sosyal filmler çekmeye devam edeceğini ve ödün vermeyeceğini söylüyor…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-26-sayisi)

04.11.2020 21:48

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar