Menü

Cüneyt Arkın’ın Eşi Betül Arkın Rest Çekti

Cüneyt Arkın’ın attığı her adımda etkin bir yeri olan Betül Arkın, evlilik yaşamlarında ilk kez eşine ters düşen kararlar aldı. Bayan Arkın, bundan sonra Cüneyt Arkın’ın tehlikelerle dolu hiçbir filmini seyretmeyecek. Nedeni de bu yaştan sonra artık ona dayanacak gücünün kalmaması…Yeşilçam’ın kendi dalındaki bir numaralı aktörü olan Cüneyt Arkın’ın yıllardan beri de yazılıp, çizildiği gibi mutlu bir yuvası vardır. Eşi Betül Arkın her konuda sanatçının en büyük yardımcısı, en candan dostudur. Bütün sorunlarını oturur birlikte çözerler, sorumluluklarını modern bir aileye yakışır biçimde eşit olarak paylaşırlar. Bu büyük mutluluğun bir uzantısı olarak Betül Arkın eşine Kaan ve Murat adını taşıyan iki de çocuk vermiştir. Arkın çifti sanat dünyasındaki pek çok çiftin aksine ve herkese nasip olmayan bir şekilde yuvalarını bugün de sağlam temeller üzerinde korumaya devam etmektedirler…Ancak Betül Arkın evlilik yaşamlarında ilk kez eşine ters düşerek, kesin olarak uygulayacağı yeni kararlar aldı. Kısacası Betül Arkın bu tutumuyla evlililik yaşamlarında yeni bir dönemi başlatıyordu. Peki neydi Betül Arkın’ı adeta yepyeni bir başlangıç noktasına getiren bu kararlar?….

Bayan Arkın, bundan sonra Cüneyt Arkın’ın tehlikeli rolleri olan filmlerini “bu yaştan sonra artık dayanamam” diyerek seyretmeme kararı aldı. Cüneyt Arkın’ın her dövüş sahnesinde kalbinin hop oturup, hop kalktığını belirten Betül Arkın: “Cüneyt haklı olarak yıllardan beri halkın istekleri doğrultusunda davrandı ve hatta ölümü bile göze alarak mesleğinin gereğini yerine getirmeye çalıştı.Bugüne kadar onu hayranlıkla seyrediyordum, öylesine cesaret isteyen sahnelerde oynadığı için de kocamı alkışlıyordum. Ama zaman geçtikçe bendeki bu etki tam tersine döndü. Geçenlerde videodan Cüneyt’in yine tehlikelerle dolu bir filmini seyrederken birden fenalaştığımı hissettim. Ve o anda da kararımı verdim. Hayır, bundan sonra o filmleri seyretmeye beni hiçbir güç ikna edemez. Çünkü o tehlikeli sahneleri çevirirken belki kocam benim kadar heyecanlanmıyor ama, ben seyrederken ölüp ölüp diriliyorum. Bu nedenle de bundan sonra kocamı seyretmeye ‘son’ dedim” sözleriyle bir yandan eşinin çevirdiği filmlerle kendisini kalp krizinin eşiğine getirdiğini anlatmaya çalışıyor, bir yandan da onu ne denli çok sevdiğini vurguluyordu.

Haksız da değildi Betül Arkın… Seven bir kadın olarak bu yaştan sonra eşinin ölümle burun buruna geldiğini görüp de heyecanlanmak istemiyordu…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-23-sayisi/)

24.10.2020 22:01

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 21 Ekim 2020 10:30

    Aylin

    Ne guzel bir yuva Rabbim ayirmasin onlari birbirinden