Menü

Cyndi Lauper Dünyada Müzik Yapıyor

Çıktıkları dünya turnesini başarıyla sürdüren ve bir zamanların ünlü topluluğu Beatles’a benzetilen A-Ha grubu gibi, birçok şarkıcı Uzakdoğu’da konserler vermeye başladı.

A-Ha’nın kazandığı başarıdan cesaret alıp, Rock müziğin çok sevildiği Japonya ve Avustralya’da konserler veren Cyndi Lauper, gördüğü ilgi karşısında çok şaşırdı ve «Bu kadarım beklemiyordum» dedi. Konserleri sırasmda gençleri çılgına çeviren ve bütün şarkılarını onlarla birlikte söyleyen genç sanatçı, «Japonyalı ve Avustralyalı gençlerin beni bu kadar iyi tanıdıklarım bilmiyordum» dedi.Özellikle Japonya ve Avustralya’da Rock müzik çok seviliyor. En son, ünlü şarkıcılardan Cyndi Lauper, bu ülkelerde konserler verdi ve gördüğü ilgi karşısında, «Bu kadarını beklemiyordum» dedi.

Çıktıkları turne dolayısıyla dünyanın pek çok ülkesinde konserler veren A-Ha’dan sonra şimdi de Cyndi Lauper müziğiyle Uzakdoğu’yu fethetmeye çalışıyor.

Muhteşem konserler

Cyndi Lauper, A-Ha’nın başlattığı bu modanın daha pek çok sanatçıya öncülük yapacağına inandığını belirterek, «Rock müzik Avrupa ve Amerika’dan sonra Uzakdoğu ülkelerinin gençleri arasında da büyük ilgi görüyor» diye konuştu.«Kendimi Amerika’da hissettim»

Avusturalya’daki konseri sırasında kendini adeta Amerika’da hissettiğini söyleyen genç sanatçı, sözlerini şöyle sürdürdü: «Buradaki gençler, müziği çok seviyor ve bizleri çok iyi tanıyorlar. Konserlerim sırasında salonu dolduran binlerce genç, bütün şarkılarımda bana eşlik etti. Bu da beni çok duygulandırdı.»

A-HA’nın izinde

Cyndi Lauper A-Ha’nın izinden yürüyerek, dünyanın dört bir yanında konser veriyor.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-51-sayisi/)

27.02.2021 03:17

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar