Menü

Dawid Bowie’ye Büyük Kıyak

MARLON Brando «Süperman» adlı filmde birkaç dakikalık bir rolle kamera önüne geçtiği zaman, özellikle Brando hayranları ve sinemaseverler bu kısa role tepki gösterdiler… Onlar sevdikleri aktörü daha uzun süre izlemek istiyorlardı…

Oysa Marlon Brando’ya tepki gösterenler, müzik dünyasında Tina Turner’ı alkışlıyorlar… Neden mi? Tina Turner, David Bowie’nin son çıkardığı albümünde «To Night» adlı şarkıyı Bowie ile birlikte söylüyor. Koca bir albümün yalnızca bir parçasında sesi duyuluyor Tina Turner’ın, ama müzikseverlerin alkışlaması için o bile yeterli geliyor. Turner, bu dayanışma ile ilgili konuşurken, şunları açıklıyor:«Sinema ile müzik ayrı sanat dalları… Marlon Brando’ya gelen tepki haklı bir tepkidir. Çünkü Brando beyazperdede daha çok kalarak hayranlarına seslenmek durumundadır. Ama ben bir ünlü sanatçı olan David’in plağında bir parçayı onunla okumakla çok daha geniş bir müziksever kitlesine seslendiğim gibi, onların mutlu olmasını da sağlamış oldum.»

45 yaşındaki Tina Turner ile 36’lık delikanlı David Bowie, yıllara meydan okudukları gibi, müzik dünyasındaki yerlerini hala korumakta devam ediyorlar. Tina Turner ile David Bowie’nin bu dayanışmasını, müzik çevreleri şu İki sözcükle yorumluyorlar:

«İlahların koalisyonu…»

Asıl adı Ann Mae Bullock olan Tina Turner’ın dört çocuğu var… Ancak onu görenler kesinlikle buna inanmıyorlar. Çünkü Turner, o kadar hareketli ki, olgun bir kadından çok, kendisini izleyenlere bir genç kız görüntüsü veriyor. Sahnedeki hareketliliğinin yanı sıra Tina Turner’in bir başka özelliği de bol bol peruk değiştirmesi. Hayranları, bu ünlü sanatçının bitmeyen enerjisine, peruklarına ve sesine adeta tapıyorlar.David Bowie’ye gelince… ‘Yirmi yıldan’ bu yana müzik dünyasında olan Bowie, sahneye oldukça değişik tiplerle çıkıyor. Bir bakıyorsunuz uzun saçlı, bir bakıyorsunuz kısa… Onun en büyük özelliği de şüphesiz, oldukça bol yaptığı makyajı. Öyle ki bu ünlü sanatçıyı makyajsız görmek imkansız.

Bir yanda Tina Turner, bir yanda David Bowie… Şimdi herkes müzik dünyasının bu iki ilahını ve bundan sonra yapacaklarını merak ediyor… Belli olmaz, bakarsınız yakın bir zamanda bu iki dev, birlikte stüdyoya girip aynı plağı okuyabilirler…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-48-sayisi)

06.11.2020 01:40

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar