Menü

Dayaklık Kadınların Ahı Tuttu

Başrolünü Kadir İnanır’la paylaştığı “Yabancı” adlı filmin çekiminde karnına yerleştirilen fünyelerin patlaması sonucu yaralanan Hülya Avşar tedavi edilerek, evinde dinlenmeye çekilmişti. Yaralannın açılması üzerine tekrar hastaneye kaldınlan genç yıldızın başına gelen bu kötü olayın tek nedeni ise, söylediğine göre Kadir İnanır’ın protesto ettiği kadın sanatçıların ahinin tutmasıymış…Bugüne değin sinema dünyasında, film setinde rolü uğruna gerçekten ağır yaralanan, hatta sakat kalan birçok sanatçıya rastlanmıştır. Geçtiğimiz haftalarda ise Yeşilçam’ın genç yıldızı Hülya Avşar’ı yakaladı bu talihsizlik. Başrolünü Kadir İnanır’la paylaştığı, yönetmenliğini Osman F.Seden’in yaptığı “Yabancı” adlı filmin son sahnelerinin çekiminde Hülya Avşar karnına yerleştirilen fünyelerin patlaması sonucu film ekibinin şaşkın bakışları arasında kanlar içinde yere yuvarlanmıştı. Daha sonra set ekibi ve rol arkadaşı Kadir İnanır’ın yardımıyla hemen hastaneye kaldırılan genç yıldız, yapılan müdahale ile ciddi tehlikeyi atlatarak evinde dinlenmeye çekilmişti…

Ancak olayın şokunu hala üstünden atamayan Hülya Avşar yatağında dinlenerek sağlığına kavuşacağı günleri beklerken, bu defa yaralarının yeniden açılması sonucu tedavi edilmek üzere ailesi tarafından tekrar Cerrahpaşa Hastanesi’ne kaldırıldı. Şu sıralarda anne-baba Avşar’ların başından bir dakika ayrılmaksızın bekledikleri kızları Hülya Avşar’ın, film çevirirken böylesine ağır bir kaza geçirmesini başta Hülya Avşar ve ailesi olmak üzere tüm çevresi kem gözlerin ahinin tutmasına bağlıyor. Bunun nedeni ise sinemanın bir numaralı aktörlerinden Kadir İnanır’ın rol arkadaşı olarak Ahu Tuğba’yı, Banu Alkan’ı, Müjde Ar’ı, Necla Nazır’ı, Serpil Çakmaklı’yı, Oya Aydoğan ve Perihan Savaş’ı çeşitli kaprislerinden dolayı “dayaklık kadınlar” olarak niteleyip, onları protesto ederek bundan sonra adı geçen sanatçılarla hiçbir filminde oynamayacağını açıklamasından kaynaklanıyor. Hasta yatağında dinlenmeye çalışan Hülya Avşar, başına gelen kazanın nedenini kendince şöyle açıklıyor:“Sizin de yazdığınız gibi Kadir daha önce birtakım yıldızlan film çevirirken yaptıktan anlamsız davranışlar nedeniyle protesto etmiş ve artık onlarla kesinlikle oynamayacağını açıklayarak saf dışı etmişti. Kadir’in son filminde ise bu tecrübeli oyunculann yerine beni seçmesi tüm kıskanç bakışları üstüme çevirdi. Başıma gelen kazayı da ben bu kişilerin nazarlarına bağlıyorum. Gerçekten Allah korudu…”

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-36-sayisi/)

15.10.2020 05:05

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 15:22

  Kenan Yılmaz

  Hülya Avşar yarası saklım şarkısını yıllar sonra söylediğinde bu olayı kastetmiş herhalde:))
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 15:23

  Suna Koper

  Hülya Avşar yaşı kaç acaba?
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 15:24

  okan şenyurt

  hülya avşar nereli, nerede doğmuş acaba?
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 15:25

  Yakup Güneş

  Hülya Avşar gençliği ile adından bayağı söz ettirmiş.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 15:27

  Tozlu Magazin

  Hülya Avşar, 10 Ekim 1963 yılında Balıkesir'de dünyaya gelmiş. Annesinin adı Emral, babasının adı Celal'dir. 1982 yılında düzenlenen Güzellik Yarışması'nda birinci seçildi fakat evlendiği ortaya çıkınca tacı geri alınmıştır.