Menü

Dean Martin Baba mı, Serseri mi?

Dean Martin’i filimlerinden tanıyanlar, onu hayatın acılarını pek önemsemeyen, her şeyi olduğu gibi kabul edip gününü gün etmekten hoşlanan bir insan sanırlar. Sesine ve oyun gücüne hayran oldukları Dean Martin’in bol bol yiyip içmekten, çapkınlık yapmaktan ve gezip eğlenmekten başka şeylerle, çok daha ciddi meselelerle zihnini yorabileceği ne ihtimal vermezler.

Dean Martin’i konserlerinden ya da gece klüplerindeki programlarından tanıyanlar ise onun içkiye ve kumara fazlasıyle düşkün olduğu kanaatindedirler. Gerçi bugüne kadar Dean Martin’in bir kumar masasında çok para kazandDean Martin Baba mı, Serseri mi?ığına ya da kaybettiğine dair bir hikaye duyulmamıştır ama, nedense aktörün ağzında piposuyle kumar masalarından ayrılmadığı zannedilir.

Çapkınlık meselesine gelince… Dean Martin’in çapkınlık hikayeleri hayranları arasında öyle yaygın bir hal almıştır ki… Ama eminiz ki böyle düşünenler onun yedi çocuk babası bir erkek olduğunu bilmezler bile. Dean Martin birçok hayranının nazarında orta yaşlı, kıranta, çapkın bir bekardır. Ne yapsa, ne etse boş… Kabahat kimsede değil, çevirdiği filimlerde… Gerek tipi itibariyle ve gerekse oynadığı roller yüzünden Dean Martin’in alnına «uçarı çapkın» dagması vurulmuştur bir kere!

Fakat şarkıcı ve aktör Dean Martin, özel hayatında gerçekten sizin tanıdığınız insan mıdır, yoksa bambaşka bir kimse mi? İsterseniz, gelir birlikte Dean Martin‘i gerçek hüviyetiyle tanımaya çalışalım.

Bir kere tahminlerin aksine Dean Martin hiç de çapkın bir erkek değildir. Filim setlerinde kadın rol arkadaşlarıyle samimi pozlarda fotoğraf çektirmek bir bakıma Dean Martin için bir mecburiyettir. Mukavelesinde vardır çünkü. Yoksa aslında Dean Martin kendisinden yaşça bir hayli küçük olan eşi Jeanne’den başka bir kadınla pek ilgilenmez. Stüdyoda ve konser salonlarında işi biter bitmez soluğu evde alır.

Dean Martin Baba mı, Serseri mi?Dean Martin dindardır. Nasıl şaşırdınız değil mi? İtalyan asıllı aktör ve şarkıcı, kiliseye hiç gitmemesine rağmen, kitaplığında sayısı bir hayli kabarık olan dini kitaplar vardır. Özel hayatında onun «Allah» ın adını anmadan bir tek cümle söylediği duyulmamıştır. Aktör, sayısı yediyi bulan çocuklarına da daima Allah sevgisini ve korkusunu aşılamaya çalışır. Küçüklere de sık sık dinle ilgili hikayeler anlatır. Konser vereceği zaman sahneye çıkarken de daima Tanrı’dan yardım ister.

Dean Martin, karısına akıl danışmadan hiç bir işe girişmez. İş hayatiyle ilgili meselelerde daima Bayan Martin söz sahibidir. Ailevi meselelere gelince: Burada da son söz karısın indir. Ama, «Sen kılıbıksın,» diyenlere de fena halde içerler.

Aktör ne kadar çok işi olursa olsun çocuklarının her birinin her türlü derdiyle yakından ilgilenir, en güç anlarında daima onların yanında bulunmayı başarır. Pek yumuşak bir baba gibi görünmesine rağmen, aslında gayet serttir. Disipline çok önem verir.

Eğer evdeyse, gece saat dokuz buçuk oldu mu, Dean Martin’lerin evinde bütün ışıklar söner, sesler kesilir. Hele biri bu kaideyi bozmaya kalkışsın. Vay haline. Küçükse bir temiz dayak yer, büyükse harçlığından olur. Bazen ceza daha da artar. «İki hafta otomobil kullanmak yok», «Bu hafta sonu evde oturacaksın,» gibi.

Kısacası, sinemada seyrettiğimiz, sinema dergilerinde birbirinden güzel kızların arasında neşe içinde piposunu tüttürdüğünü gördüğümüz Dean Martin ile yedi çocuklu Martin ailesinin reisi Dean Martin arasında inanılmayacak derecece büyük farklar vardır.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-43-sayisi)

10.08.2019 22:27

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 11:38

    Yusuf Kadri

    en baba serseri abilerimizdendi dean martin abi