Menü

Dean Martin ile Oğlunun Arası Açıldı

ORKESTRA hareketli bir parça çalmaya başlayınca pist de dans meraklısı çiftlerle bir anda doluvermişti. Fakat pist o kadar kalabalıktı ki, çiftler dans etmek şöyle dursun, pistte doğru dürüst rahat bir adım atamıyorlardı. Bir ara birbirine pek benzeyen bir çift gözün bakışları birleşiverdi. Dansettikleri sarışın genç kadınlara sıkı sıkı sarılmış olan iki erkeğin bakışları birleşince şaşkınlıktan gayri ihtiyari şöyle bir geri çekilmek Rüyacını hissettiler.O sırada orkestra da sustuğu için çiftler masalarına dağılmaya başlayınca baba ve oğul Dean Martin’ler yanlarında sevgilileriyle birbirlerine bakakaldılar, ikisinin de gözlerinde şimşekler çakıyordu. Nasıl çakmasın? Baba oğlunu, kendisinden beş yaş büyük bir genç kadınla yakalamıştı. Oğul ise babasını kendisinden otuz beş yaş küçük bir güzel ile… Dean Martin, on dokuz yaşındaki oğlunun yirmi dört yaşındaki yıldız Candice Bergen ile dolaşmasını hiç de doğru bulmadığını hareketleriyle belli ettikten başka, daha sonra da oğlunu bir tenha köşeye çekip azarlamaya koyuldu. Fakat küçük Dean Martin, babasını dinlemek bile istemiyordu. O da dayanamayıp patlayıverdi:– ”Peki ama baba sen de niye çocuklarından daha küçük yaşta genç kızlarla dolaşıyorsun? Bu iş biraz da zevk meselesi değil mi? Ben kendimden büyüklerle gezmekten hoşlanıyorum. Sen de küçük kızları tercih ediyorsun. Birbirimizin işine burnumuzu sokmasak daha iyi olacak gibime geliyor.”

Dean Martin, oğlunun bu acı sözlerine pek fena içerlemişti, fakat oğlanın sözleri de doğruydu.

En büyük çocuğu yirmi altı yaşında olan Dean Martin, üç de torun sahibiydi ve genç eşinden boşanıp ikinci gençliğini dilediği gibi yaşamak istiyordu. Ünlü şarkıcı ve aktör bir ara bir güzellik kraliçesiyle evlenmeye de kalkışmış, fakat son dakikada bundan vazgeçip, her gece bir başka güzel ile gezip tozmayı prensip edinmişti.Dean Martin’in büyük oğlu Dean Martin Jr. ise son zamanlarda bir ruhi bunalım geçirmekteydi. Doris Day’in oğlunun eski nişanlısı Candice Bergen’i de bu bunalımdan belki kurtulurum ümidiyle ve sırf yaşı kendisinden hayli büyük diye kendisine sevgili seçmişti.

Bu olayın nasıl sonuçlandığını mı merak ediyorsunuz? Söyleyelim: Küçük Martin, evini terk etti, baba Martin de kendini içkiye verdi…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-35-sayisi)

24.11.2020 16:26

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar