Menü

Dean Martin Sırılsıklam Aşık

GEÇENLERDE kızı Claudia bir çocuk dünyaya getirdiği zaman Dean Martin’in ilk sözü şu oldu: «Üçüncü kere büyükbaba oldum!» Bundan önce büyük oğlu Craig’in de iki çocuğu dünyaya geldiği için ünlü şarkıcı artık büyük babalar arasında yer alması gerekiyordu. Hem de ne büyükbaba: Daima gülen, şarkı söyleyen, çapkınlık ve uçarılıkta çocuklarına taş çıkartan bir dede!Ne var ki yine aynı günlerde gazete ve mecmualarda yayınlanan bir resim çok ilgi çekiciydi. Bu fotoğrafta Dean Martin, Dünya Güzellik Kraliçesi Yarışması’nın birincilerinden biri olan Gail Renshaw’la pek samimi bir şekilde gözüküyordu. Genç kız henüz yirmi yaşındaydı: Yani. Dean Martin’in kızıyla aynı yaşta!

Aslında Dean Martin’in oldukça kalabalık, kalabalık olduğu kadar da karışık bir ailesi var. Ünlü şarkıcı ilk olarak 1941’de Ann McDonald’la evlenmiş. ondan da Craig (1942), Claudia (1944), Gail (1945) ve Deana (1948) adında dört çocuğu olmuştu. Dean Martin 1949’da Ann McDonald’dan ayrıldıktan sonra 1949’da Jeanne Bieger adlı bir kadınla evlenmiş, ondan da üç çocuğu olmuştu: Dino (1951), Rico James (1953) ve Gina (1956).Gün geldi çocuklar büyüdü, evlendi hatta ikisi çoluk çocuğa bile karıştı Dean çocuklarına çok bağlıydı. Boşan dığı eşinden olan çocuklarının velayetini kendi üzerine almıştı. Açık fikirli bir insan olarak tanınırdı, Ama kızlarından Claudia’nın, kocası Kiel Müller’le Topango Canyon’daki bir hipi kam pında yaşamaya başlamasını bir türlü hazmedemedi Kızına yaşadığı hayatı bırakması için nekadar söylendiyse, dinletemedi.

Ama Dean’ı asıl üzen büyük oğlu Craig oldu. Craig evliydi, iki de çocuğu vardı. Babası ona bir televizyon prodüksiyonunda iyi bir de iş bulmuştu. Bir gün Dean Martin sahneye çıkmak için locasından çıktığı zaman sahne gerisindeki koridorların karanlık bir köşesinde oğlu Craig’i, programdaki dansöz kızlardan Kami Stevens’le dudak dudağa görünce tepesi attı. Hallerinden ikisinin de birbirlerini sevdikleri belliydi.Dean Martin adeta beyninden vurulmuşa dönmüştü. Bir kere oğlu Craig evliydi. İkincisi kız da Dean’ın çok yakın dostu George Burns’un sevgilisiydi. Ne var ki George Burns 70 yaşını çoktan geride bırakmıştı. Kızla aralarında 50 yıldan fazla bir yaş farkı vardı. Ama Dean Martin bu yaş farkının üzerinde durmaz, «Erkekler kendilerini formda hissediyorlarsa, hiç önemli değildir,» derdi.

Fakat oğlu Craig, Dean Martin’in sözlerini, tavsiyelerini dinlemedi, eşinden, çocuklarım yüzüstü bırakmak pahasına ayrılarak, dansöz Kimi Stevens’le evlendi. Dean Martin oğlunun düğün törenine gitmediği gibi, bu evliliği tasvip etmediğini de her fırsatta söylemekten geri kalmadı.Derken, oğullarından Dino’nun kendinden çok çok yaşlı kadınlarla ilişkiler kurmaya başlaması, bütün olanların üzerine tuz – biber ekti. Ama bütün bunlar Dean Martin’in günün birinde kızı yaşında bir güzellik kraliçesine gönlünü kaptırmasına engel olmadı. Evet, beyazperdenin en genç dedelerinden Dean Martin aşık olmuştu. Çılgıncasına, delicesine… Liseli toy öğrencilere taş çıkarırcasına…

Dean Martin eşinden ayrılıp, yeni sevgilisiyle evlenecek mi, kendi dahil, kimse bilmiyor. Çocukları ise, «Babamızın çok gelip geçici hevesleri vardır… Bu seferki aşkı da bunlardan biri olsa gerek,» diyorlar.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-8-sayisi)

19.11.2020 03:51

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar