Menü

Deliliğin Adı Moda Oldu

Yabancı bir dergide gördüğü bu modeli kendisinde uygulayınca Hülya Avşar hazin bir sonuçla karşı karşıya geldi. Ama o yine de bu modelin kendisine yakıştığı inancı ile mutlu bir şekilde terketti kuaförü…

Bir çift mavi göz, anlamlı bakışlar, ince, narin, alımlı bir vücut. Ve işte Hülya Avşar. Her ne kadar Türkiye Güzellik Yarışması’nın tacı, evlenip boşandığı gerekçesiyle elinden alınmış olsa bile yine de çok güzel, belki de en güzel. Ama her şey güzellikle, şanla şöhretle bitmiyor işte. Bomboş bir güzellik hiçbir işe yaramıyor. Sözün kısası, derler ya “her güzelin bir kusuru vardır” diye… Hülya Avşar’ın kusuru da her söylenene inanması ve güzelliğine güzellik katsın diye saçma sapan da olsa her yolu denemesi…Geçenlerde de nereden gördüyse görmüş, bir punk yaptıracağım sevdasına tutuldu. Ve ne akla hizmetse gidip duru güzelliğine daha da güzellik katılacak diye olmadık bir makyajla komik durumlara düştü.

Önce bu duyduklarını iyice sindirdi. Sonra da kuaförünün yolunu tuttu. Elinde de yaptırmak istediği saç ve makyajın bir örneği vardı. Heyecanla girdi kuaförün kapısından ve bir çırpıda anlattı istediği modeli, kuaförü bile şaşırmıştı… Çünkü Hülya Avşar zaten çoğu kişinin özeneceği deredece güzeldi. Daha ne uğraşıyordu anlamamıştı. Yine de genç sanatçının istediği modeli karşısına alarak başladı makyajını, saçını yapmaya şekiller yavaş yavaş belirdiği zaman Hülya Avşar karşısında duran örneğe şöyle bir göz atarak hemen hemen aynı olayın ortaya çıkmaya başladığını gördü. Ve nihayet uzun uğraşlar sonucunda karşısındaki resmin tıpatıp aynısı olmuştu, gerçi saçları biraz farklıydı ama makyaj aynen istediği gibiydi işte.Sonuçta o güzelim tablonun manzarası bozulmuştu. Ama kendisi bakalım öyle mi düşünüyordu? Yooo, Hülya Avşar hiç de o fikirde değildi… Bir de çevresindekiler morali bozulmasın diye güzel oldu deyince tamamen inandı güzel olduğuna… Siz de aynı fikirde misiniz?

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-32-sayisi/)

14.10.2020 22:38

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar