Menü

Derya Arbaş Ağrı’ya Demir Attı

Derya, 15 gündür Ağrı’da

Kısa süre içinde sinema dünyasında adım duyuran Derya Arbaş, son filmi Dilan’ın çekimleri için 15 gündür Ağrı’da bulunuyor…

«Dilan» adlı film için Ağrı’ya giden Derya Arbaş, setteki arkadaşlarına,«Nuh’un Gemisi’nin Ağrı Dağı’nda olduğunu duydum, doğru mu?» şeklinde bir soru yöneltti. Arkadaşları da genç sanatçıya, «Evet burada, ama daha kimse bulamadı» diyerek cevap verdiler.«Dilan» adlı filmin çekimleri için 15 gündür Ağrı’da bulunan genç oyuncu Derya Arbaş, Nuh’un Gemisi’ni aramaya başladı… Yönetmenliğini Erden Kıral’ın yaptığı «Dilan»da başrol oynayan güzel oyuncu, çekim aralarında arkadaşlarına, «Nuh’un Gemisi’nin Ağrı’da olduğunu duydum, doğru mu?» şeklinde bir soru yöneltti. Arkadaşları da Derya Arbaş’a «Evet burada ama daha kimse bulamadı» diyerek cevap verdiler.Nuh’un Gemisi ile ilgili efsaneyi kısa bir süre önce Ağrı’ya hareket etmeden önce öğrendiğini belirten Derya Arbaş, «Efsanevi şeyler her zaman dikkatimi çekmiştir. Ağrı Dağı’nın büyüsüne ben de kendimi kaptırdım» dedi. Çekim aralarında fırsat buldukça bir kenara oturup dağın zirvesini seyrettiğini belirten Arbaş, «Elimde olsa zirveye çıkıp, Nuh’un Gemisi’ni aramak isterdim» diye konuştu.

Filmin tamamının Ağrı’da çekileceğini söyleyen Derya Arbaş, «Bir süre daha burada kalacağım için çok sevinçliyim. Ağrı’ya geleceğim zaman gözümü korkutmuşlardı ama burayı çok sevdim. İnsanı çeken bir havası var» dedi.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-45-sayisi)

21.01.2021 02:58

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar