Menü

Diploması Rafa Kalktı

Bir dönemlerin çocuk yıldızı olan Parla Şenol büyüdüğü zaman şöhretini yavaş yavaş kaybedeceğini herhalde tahmin edemezdi. Bazı müzikallerde, tiyatrolarda ufak tefek roller kapmıştı ama, eski şöhretin bu son kırıntılarını topladıktan sonra artık aranmaz, sorulmaz olmuştu… Bu arada psikoloji üzerine eğitim gören dünün yıldızı sanki okulundan dolayı sanat yaşamına ara verdiğini belirtmek ister gibiydi.Ama okulu bittiği zaman ne öğrenimini yaptığı dalda çalışabilme olanağı buldu, ne de nankör kuralları yıkıp kendini sanat dünyasına hatırlatabildi.

Ve yepyeni bir dalda karnını doyurmaya koyuldu. Evet Parla Şenol artık bir dublaj sanatçısı. Yediden yetmişe her yaşta insanın sesim çıkarabildiği gibi, hayvan taklitlerini de başarıyla yapabiliyor. Ve adım yazdıramadığı filmlerde rol alan sanatçıların seslerine imzasını atabiliyor ancak. Bu arada boş kaldığı zamanlarda da İtalyan Lisesi’nde okumanın avantajından yararlanıp tercümanlık yapıyor. Kısacası artık yıllarını verdiği psikoloji öğrenimine de, sinemaya da, sahneye de küserek sesiyle yaşamını idare ediyor. Tabii bu arada sesim nasıl koruduğunu da tahmin edersiniz artık.Çünkü bir aksilik olursa Parla Şenol’un kabuğuna çekilmekten başka yapabileceği hiçbir şey kalmayacak artık…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-34-sayisi/)

04.01.2021 00:12

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 21 Eylül 2019 13:31

  Ali Uysal

  Parla Şenol kimdir ababa tanıyamadım?
 • Yayınlandı: 21 Eylül 2019 13:32

  Güney Canber

  Parla Şenol'un filmlerini bende hatırlamadım.
 • Yayınlandı: 21 Eylül 2019 13:35

  Kiraz Harputçu

  Parla Şenol Hercai dizisinde oynuyor. Nasıl tanımazsınız. Bir zamanlarda Parla Şenol Selena dizisinde de oynamıştı. Yuh artık.