Menü

Dünyalar İlyas Salman’ın Oldu

YILLARCA çalıştı didindi ve sonunda düşlerinde yaşattığı yuvasına kavuştu… İlyas Salman’dan, ya da son filmindeki adıyla «Talihli Amele»den söz ediyoruz. Üst Bostancı’da 3.5 milyon liraya satın aldığı dairesine geçen Salman, eşyalarını kendisi taşıdı. Karısı Gülser de İlyas Salman da o gün çok mutluydu. Sanatçı, «Şükür, artık kiracılıktan kurtuldum. Ben de ev sahibiyim» dedikten sonra, sürdürüyordu konuşmasını:«Hep, benim diyebileceğim bir evimin olmasını isterdim. Sonunda bu gerçekleşti. Yıllarca tiyatro ve sinema çalışmalarımı sürdürürken hep ev sahibi olacağım günün düşlerini kurardım Bugün bizim en mutlu günümüz.»

«Talihli Amele» filminde evsiz barksız bir kişiyi canlandıran İlyas Salman, «ev sahibi» olmanın verdiği gurur ve sevinçle, «İşte benim yuvam» diyordu. Sonra da şöyle konuşuyordu:

«Gördüğünüz gibi öyle çok eşyam yok. Ancak yeni evim için yeni eşyalar da almak istiyorum. Elime geçen parayı bugüne kadar hep biriktirdim. ‘Damlaya damlaya göl olur’ demişler. Gerçekten de öyle oldu. Biriktirdiğim paralarla günün birinde ev sahibi olacağımı hiç düşünmezdim. Bundan sonra da elime geçen parayla evimin eksiklerini tamamlayacağım.»Eşyaları 6’ıncı kattaki daireye taşımak biraz güç oldu ama, ne İlyas Salman, ne de karısı Gülser yorgunluktan şikayet ettiler. İkisi de yaşamlarında hiç bu kadar mutlu olmamışlardı. Kolay değil, artık ev sahibi idiler…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-27-sayisi)

06.10.2020 20:47

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar