Menü

Düpedüz Delilik

Valikonağı Caddesi’nin göbeğine konmuş içi köpük köpük su dolu bir banyo küveti… Ve üzerinde bikinisi ile yüzlerce gözün kendisini şaşkınlık, hayretle izleyen bakışları arasında, sanki kendi evindeymişcesine rahat bir şekilde banyo yapan bir kadın… Deniz Akbulut… Halk küveti çepeçevre kuşatmış, ne olduğunu anlayamadığı içinde “delilik” diyor ve bu delilik de tıkanan trafik arasında devam edip gidiyor… Deniz Akbulut’un ise hiçbir şeye aldırdığı yok…

Sabunlanıp duruyor…

Ancak “delilik” denen bu olayın bir nedeni var…Sinemalarda filmlerini izlediğiniz, dergi ve gazetelerde size sıcak gelen resimlerini gördüğünüz Deniz Akbulut’u tanıyorsanız onun kafası kızınca en olmayacak işleri ölümüne yaptığını bilirsiniz. Yok tanımıyorsanız biz söyleyelim; Akbulut, hele ki bir iddia sonucu kızmışsa onun için imkansız diye bir şey yoktur. En akıl almaz çılgınlığı bile yapar. İşte Deniz Akbulut’un olay yaratan ve pekçok kişinin ağzını açıkta bırakan sokak banyosu da böyle bir iddia sonucu gerçekleşti.

Küçüklüğünden beri birlikte büyüdüğü arkadaşları bir toplantıda onun bu huyunu bildiklerinden sohbetleri sırasında Akbulut’a “Stüdyoda çıplak poz vermek iş değil, önemli olan halkın arasında stüdyodaki gibi olmaktır” deyince kızılca kıyamet koptu.

Yine kafası kızan Deniz Akbulut her şeyi yapabileceğini kanıtlamak için sokak ortasına küvet koyup, banyo yapacağını söylerken o toplantıda bulunan herkesi de bu gösterisine çağırdı.

Hakikaten ertesi gün Deniz Akbulut nereden bulduysa kocaman bir banyo küvetini Nişantaşı’na getirip Valikonağı Caddesi’nin köşesine koydurttu. Daha küvet konur konmaz halk toplanmaya, birbirlerine “ne olacak bu?” diye sorarken trafikte tıkanmaya başlamıştı. Küvetin içi su ile dolduruldu ve köpürtüldü. Arabasından çıkan Akbulut hiç çekinmeden bornozunu çıkardı ve etrafını kuşatan kalabalığın hayretle açılan gözlerine aldırmadan küvetin içine girdi, yıkanmaya başladı. Toplanan halk trafiği önemli ölçüde aksatıyor ancak Deniz Akbulut, sanki kendi evindeymişcesine, sanki yalnızmışcasına ve gayet mutlu bir şekilde banyo yapıyordu… Ve bu ne bir film ne de bir fotoroman çekimi değildi…Peki o kalabalık ne yaptı diyeceksiniz… Deniz Akbulut’un etrafındaki çemberi daralttıkça daralttılar ve kendilerini bu kadar şaşkınlığa iten “Düpedüz delilik” dedirten Deniz Akbulut’un çıplak vücudunu bir daha göremeyecekleri kadar yakından izlediler.. Deniz Akbulut ise bir süre sonra iddiasını yerine getirmenin rahatlığı içinde, yol isteyen arabaların ortalığı çınlatan korna seslerine, trafik polislerinin yolu açmak için gösterdikleri çabaya ve en önemlisi oraya toplanan yüzlerce kişinin şokuna aldırmadan banyosunu bitirip, tasını tarağını, küvetini toplayıp çekti gitti…

Ve bir iddia üzerine oluşan “sokak banyosu”da böylece bitti…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-37-sayisi/)

15.10.2020 14:10

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 00:44

  Kasım Korucuyu

  Deniz Akbulut Saadet Gürses le canlı yayında kapışmıştı bir zamanlar.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 00:46

  Handan Duru

  Deniz Akbulut neden kör oldu acaba? yazık vallaha ne halden ne hale...
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 00:49

  Cumali Kantar

  sanırım Deniz Akbulut alkol den kör oldu.
 • Yayınlandı: 27 Ekim 2019 11:19

  Su prlk

  Gercekten cok guzel bir kadınmış duru güzell keske gozleri açılsa.