Menü

Duran Duran’a Ne Olacak?

«2 kişiyle bu iş yürümez»

Diğer üyelerinin sorumsuz yaşamları yüzünden dağılmaya yüz tutan Duran Duran topluluğundan Nick Rhodes ve John Taylor, yine de çalışmaya devam ediyorlar. Otoriteler, «İki kişiyle iş yürümez, herkesin birarada olması gerek» diyorlar.Müzik dünyasının en büyük topluluklarından Duran Duran’ın 2 elemanı dışında diğerlerinin gönüllerince yaşaması ünlü topluluğu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya getirdi.

Müzik dünyasının en büyük topluluklarından Duran Duran için tehlike çanları çalmaya başladı. İlk olarak Andy Taylor’un ayrılmasıyla sarsılan grup, şimdi de diğer üyeleri sayesinde dağılma tehlikesi yaşıyor… Topluluk üyelerinin gönüllerince yaşaması ve çalışmalarını aksatması sonucu Duran Duran topluluğu için herkes, «Yakın bir zamanda yok olabilirler» diyorlar.İki kişiyle ayakta duruyor

Baterist Roger Taylor, İngiltere’de Masle Arch’taki evinde adeta inzivaya çekilmişken, solist Simon Le Bon da teknesiyle birlikte dünya turuna çıkıyor. Nick Rhodes ve John Taylor’un ayakta tutmaya çalıştıkları Duran Duran topluluğu, yeni plaklarını da üyeleri biraraya gelemediği için çıkartamıyor… Paris’teki stüdyolarında yeni baterist Steve Farrone ile çalışmaya başlayan Rhodes ve Taylor, diğer üyelerin plak için gelmediklerini söylüyorlar. Dünya müzik otoriteleri ise grup üyelerinin bu sorumsuz davranışları yüzünden Duran Duran’ın fazla ayakta kalamayacağını ve böyle giderse kısa zamanda unutulacaklarını belirtiyorlar.Bütün bu aksiliklere rağmen, çalışmalara devam eden Nick Rhodes ve John Taylor ise, «Duran Duran dağılsa bile onun müziği başka bir toplulukta yaşar. Önemli olan tek tek bireyler ya da onlardan oluşan gruplar değil, yapılan müziktir. Ve biz iki kişi de olsak bu müziği sürdürüp hayranlarımızı yeniden toplayacağız» diye açıklamada bulunuyorlar.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-33-sayisi/)

27.02.2021 03:33

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar