Menü

Elveda Güzelim

«ELVEDA Güzelim» (Orijinal adıyla Faremell my Lovely), mayıs ayı içersinde televizyonlarımızda izleyeceğimiz güzel filmlerden biri… Film, aynı adla 1979 yılında sinemalarımızda gösterilmiş ve oldukça ilgi çekmişti.

«Elveda Güzelim»in yönetmenliğini Dick Richards yapmış. Başrollerini ise Robert Mitehum ve Charlotte Rampling oynuyor. Ayrıca Hollywood’un karakter oyuncularından John Ireland, Sylvia Miles ve Jack O’Halloran’ı da filmin diğer rollerinde görüyoruz.1942 yılları… Amerika’nın Los Angeles kenti… Avrupa’da savaş bütün yıkımıyla, bütün vahşetiyle sürmektedir… Hitler, Sovyetler’de ilerlemekte, Amerika henüz savaşa girmemekle birlikte savaşın getirdiği bunalımı yaşamaktadır. Ve tüm bu karmaşa içinde bir adam, işini büyük bir beceriyle yapan özel dedektif Philip Marlowe (Robert Mitehum) vardır. Ve Marlowe’in çevresinde birbiri peşisıra olaylar zinciri gelişir.«Elveda Güzelim»de dünya sinemasının ünlü bir aktörünün, Robert Mitchum’un oyununu bütün gücüyle sergilediğini görüyoruz.

Gerek değerli kadrosuyla ve gerekse güzel çekimiyle «Elveda Güzelim» kaçırılmaması gereken bir yapım. 12 Mayıs Cumartesi gecesi ekranların başında olmanızı öneririz.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-19-sayisi)

21.01.2021 22:03

Kategoriler:   Bayat Haber

Yorumlar