Menü

Elvis Presley Ateş Püskürdü

Rock’n Roll kıralı olarak şöhret yapan Elvis Presley, özel hayatıyla ilgili yazılan gördükçe öfkesinden ne yapacağını bilemiyor. Aktör, geçenlerde bu konuda bir de sert açıklama yaptı.ESKİDEN, gazetecilere nerede raslasa hemen yüzünün ifadesi değişir, dudakları tatlı bir tebessümle aralanırdı. Genç şarkıcı ve aktör Elvis Pres’ley’in nazarlara karşı özel bir sempati beslediğini herkes biliyordu. Fakat çeşitli yayın organlarında kendi hakkında yayınlanan derme çatma yazıların, uydurma beyanatların sayısı arttıkça, genç adamın da kalem erbabına karşı beslediği sevgi gittikçe azaldı. Geçenlerde bir yakın dostuna gazetecileri şikayet eden Elvis Presley:

-«Artık bu uydurma yazılardan bıktım. Aklımın köşesinden geçmeyen düşünce ve hareketleri bana nasıl malettiklerine şaşıyorum,» diyerek dert yandı. «Bu yalanlar yüzünden de gazeteleri okuyamaz oldum. Bir gün bakıyorum beni bir Alman kızıyla evlendirmişler. Ertesi gün babamla kavga ettiğimi yazıyorlar, daha ertesi gün hayranlarım uğruna sevgilimden vazgeçtiğim ballandırıla ballandırıla anlatılıyor. Bunların hepsini tekzip etmeye vaktim de yok. Tabii susmak zorunda kalıyorum.»Bu konuda Elvis Presley’e hak vermek gerekiyor. Ünlü şarkıcı ve aktör, şöhrete ulaştığı günden beri çeşitli dedikodulardan kendini kurtaramadı. Elvis’ten randevu isteyen gazeteciler, istediklerini elde edemeyince masa başında hayali röportajlar hazırladılar. Böylece bir Elvis efsanesi doğuverdi. İlk günlerde Elvis, gerçeğe uymayan hikayelerden hoşlanıyordu. Hayranlarının bu tip yazıları okumalarının faydalı olacağını ummuştu. Fakat zamanla yazarlar işi azıtınca durum değişti. Artık Elvis Presley, gazetecileri görür görmez yavaşça oradan uzaklaşıyor.

Genç aktör, geçenlerde bir stüdyo sözcüsüne de şöyle bir açıklama yaptı:

-«Gazeteciler benim evlenmeye niyetli olmadığımı söylüyorlar. Tam tersine, ben de ilk fırsatta evlenip bir yuva kurmayı tasarlıyorum. Fakat müstakbel eşimi henüz seçemedim. Hayranlarımın uğruna bekar kaldığımı ileri sürenler de yanılıyorlar. Ben her şeyden önce bir müzisyenim. Bekar veya evli olmamın şöhretime zarar getireceğini sanmıyorum».Elvis Presley, şöhretinin sönmeye yüz tuttuğuna dair çıkarılan dedikoduları da yalanlıyor:

-«Bugüne kadar çevirdiğim 19 film de çok beğenildi ve her ülkede hasılat rekorları kırdı. Plaklarımın satışı her geçen gün biraz daha artıyor. Bu durumda olan bir kimse için şöhretinin söndüğünü söylemek insafsızlıktan başka bir şey değil.»

Gazeteciler ise bütün kabahati Elvis Presley’in üzerine yüklemeye çalışıyorlar. Onların ifadesine göre, Rock’n Roll kıralı, on seneden beri herkesten kaçmakta, özel hayatını gizlemeye çalışmaktadır. Şöhretli bir sanatçının çekingen tutumu da gazetecileri zaman zaman çeşitli tahminler yürütmeye zorlamaktadır.Bir tarafta Elvis Presley, haksız ithamlarıyla şöhretini gölgelendiren gazetecilere ateş püskürürken öbür tarafta da gazeteciler, her fırsatta Elvis’i kötülemeye bakıyorlar. Son olarak Gene Nelson’un yönetiminde «Harem Scarum» isimli bir film çeviren Elvis Presley, bu kordelada hayranlarının karşısına Rudolph Valentino’nun «Şeyh Ahmet» ini hatırlatan bir kılıkla çıkacak. Filmin yapımcıları sonuçtan pek ümitli görünüyorlar. Elvis Presley de «Bu filmin başarısı, hakkımda yalanlar uyduran gazetecilere en güzel cevap olacak,» diyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-28-sayisi)

31.12.2020 00:18

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 12:34

  Selim Kutu

  sakin ol presleey
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 12:39

  HASAN YÜNCÜ

  elvis olmak kolay değil :D
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 12:40

  SANCAK ASYA

  rahmetli sinirlenmiş şöhretinin bedellerinden biriydi bu :D