Menü

Elvis Presley Boşanıyor mu?

Elvis Presley Boşanıyor mu?İIk ayrılma haberi güzel bir haziran günü duyuldu. Taraflar olayı yalanlarken yakınları ısrarla gençliğin sevgilisi Elvis Presley ile genç ve güzel eşi Priscilia’nın ayrıldıklarını söylüyorlardı. Genç kadın bir gece kayınpederinin evine gitmişti. Belki «Bundan tabiî ne olabilir. Evli bir kadının kocasının evine gitmesiyle ayrılığın ne ilgisi var.» diyebilirsiniz. Ama Priscilla kocasının evinde arkadaşlarına bir ziyafet verdiği gece yuvasını terk etmişti. Kayınpederinin evi de bulunduğu yerden uçakla iki saat uzaklıktaydı.

Fakat bu ayrılık uzun sürmedi. Bir süre sonra genç kadın tekrar yuvasına döndü. «O gün her halde sinirlerim çok bozuk olacak ki evi terk ettim. Ama şimdi her şey düzeldi.»

Ama aradan geçen zaman her şeyin düzelmediğini, gözler önüne serdi.

Elvis Presley Boşanıyor mu?Elvis ile Priscilla Almanya’da askerliğini yaparken tanışmışlardı. Presley anavatana dönünce Priscilla da Amerika’ya gelmiş ve Presley’in renkli hayatı onu büyülemişti. Aylarca sevişen gençler nihayet bir gün hayatlarını birleştiriyorlardı.

Priscilla, annesinden aldığı terbiyeyle sadece evinin kadını olmak istediğini dış dünya ile ilgilenmeye hiç niyetli olmadığını belirtmişti. Fakat Elvis’in filimlerini çeviren prodüktörler genç kadına, «Siz Elizabeth Taylor’dan daha güzelsiniz. Film çevirmeyi kabul ederseniz çarçabuk şöhretli bir yıldız olursunuz» diye genç kadının aklını çelmişlerdi. Rivayete göre de Elvis’lerin evinde ilk fırtına bu yüzden kopmuş, yazımızın başında sözünü ettiğimiz ayrılık bu yüzden olmuştu… Genç kızların sevgilisi o güler yüzlü, nazik tavırlı, tatlı sesli Elvis Presley, karısına öyle akla hayale gelmeyecek ağır sözler söylemiş, Priscilla’ya öylesine hakaret etmişti ki kavgayı duyanlar şaşkınlıktan ne diyeceklerini, ne yapacaklarını bilememişlerdi. Bu kavgadan sonra Priscilla bir süre ortalıkta görünmemiş, nihayet bebeğin doğumuyle Priscilia’nın artistlik hikayesi de unutulmuştu.

Elvis Presley Boşanıyor mu?Fakat Priscilla’nın eskisi kadar neşeli olmadığı ve kocasının üstüne de pek düşmediği gözden kaçmıyordu. Arası çok geçmeden Priscilia’nın Almanya’ya çittiği rivayet edildi. Karı – kocanın ayrılmak üzere mahkemeye başvuracaklarından söz ediliyordu. Bir süre sonra karı – kocanın yeniden bir arada görünmesi ise zihinlerdeki istifhamları silmeye yetmedi. Elvis Presley karısının artist olmasına izin vermedikçe ve Elvis Presley de bekarlık günlerindeki arkadaşlarından vazgeçmedikçe karı – kocanın arasının düzelmesine imkan var ihtimal yoktu.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-51-sayisi)

10.08.2019 23:28

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 14:33

  GONCA DAĞCI

  Elvis olsan bile eşinin sözünü dinlemeden olmaz :D:D
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 14:38

  Kaya Sinan

  Yalanlamışlar ama hala boşanıyor mu diyorlar :D
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 14:38

  Serkan

  he ya napsınlar bi daha mı evlensinler yalanlamışlar işte niye uzatıyosun ki yani :D