Menü

Emel Sayın, Bugün Zirvede

EMEL Sayın, bugün Türk müziğinin bir numaralı sanatçılarından biridir… Ülkemizde olduğu kadar yurt dışında verdiği konserlerle de kendini kanıtlamış bir sanatçıdır…

Ancak Emet Sayın bugünlere kolay gelmemiştir… Çeşitli üzücü dönemler atlatan sanatçı, çoğu zaman mutluluğundan da ödün vermek zorunda kalmıştır. Ünlü bir sanatçı olmanın o kadar kolay olmadığını bilen Sayın, her şeye sıfırdan başlamıştır… Ankara’da uzun bir uvertürlük dönemi geçirmiştir. Azmi ve inatçı kişiliğiyle gözünü diktiği zirveye bir gün ulaşacağını bilmektedir. Bu nedenle de çalışmaktan yılmaz.Daha sonra İstanbul’a gelen Emel Sayın’ın rüyaları gerçek olmaya başlar. Ve bir gazinoda assolist olarak çıkar. Bu arada etkileyici fiziği onun Yeşilçam’a da el atmasını sağlar. Ve bundan sonra Metin Erksan’ın yönetiminde çektiği «Şampiyon», «Feride» gibi filmler art arda gelmeye başlar… Daha sonra da çeşitli yönetmenlerle gerçekleştirdiği «Rüzgar», «Feryat», «Mavi Boncuk», «Acı Hatıralar» gibi filmler birbirini izler.

Emel Sayın bir yandan müzik alanında kendini kanıtlarken, diğer yandan filmleriyle başarıdan başarıya koşmaya başlamıştır. Artık sahnelerin aranılan sanatçılarından biri olmayı başarmıştır. Assolist olarak çalıştığı gazinolar tıklım tıklım dolmakta, her yerde onun başarısından söz edilmektedir. Artık Türk Sanat Müziği’nin bir numaralı sanatçısı olmayı başarmıştır Emel Sayın… Bundan sonra yapacakları, kendinden öte, hayranları için, hitap ettiği kitle için olacaktır…Bu arada İsmet Kasapoğlu ile de bir evlilik geçiren sanatçı, şöhrete ulaştıktan sonra işle evliliği bir arada yürütemeyeceğini düşünerek çok sevdiği eşinden ayrılmak zorunda kalmış, daha sonra Kasapoğlu ile ikinci kez nikah masasına oturmuş, ancak bu da kısa süreli olmuştur.

Evlilik yaşamında aradığını bulamayan Emel Sayın, eşinden boşandıktan sonra bir gazinocunun oğiu olan Selçuk Aslan’la uzun süren bir arkadaşlıktan sonra aniden evlenmiş, kısa bir süre sonra Sayın’ın bu evliliği de hüsranla sonuçlanmıştır.«Evlilikten ve mutluluktan yana pek şansı olmadığını» vurgulayan Emel Sayın, bugünlerde Londra yakınlarındaki bir küçük kasabada lisan dersleri öğrenmek için günlerini çalışarak geçiriyor. Bu arada sanatçının yeniden evlenip mutluluğu bir kez daha arayacağını söyleyenler ise çoğunlukta.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-6-sayisi)

28.11.2020 02:06

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar