Menü

Emel Sayın Kral Dairesinde

EMEL Sayın, büyük bir otelin kral dairesinde yaptığı ani bir basın toplantısından sonra 10 aylığına yurt dışına gitti…

Emel Sayın gitmesine gitti ama, ardında da bir sürü söylentiyi cevapsız bıraktı. Çeşitli çevreler kendilerince değişik yorumlar getiriyordu bu ani Londra gezisi için. Kimi, sanatçının orada evleneceğinden söz ederken kimisi de kültürel gerekçeler öne sürüyor ve orada dil öğreneceğini söylüyordu. Bazıları da sanatçının estetik ameliyatı yaptıracağını belirtiyordu.Sanatçı basın toplantısında: «Üç bin dolarlık İngilizce öğreneceğim. Londra yakınlarındaki bir kasabada, bir İngiliz ailenin yanında kalacağım. Tüm idealim İngilizce’yi çok iyi öğrenebilmek» derken, sanatçının menajeri Egemen Bostancı da: «Emel Hanım’a İngilizce öğretsinler diye bir İngiliz karı – koca öğretmen tutmuştuk. 6 ay sürekli Emel Hanım’a ders verdiler ama. Emel Hanım bir türlü İngilizce’yi öğrenemezken onlar, Türkçe’yi öğrenip yurtlarına döndüler» diyordu.

Bir başka söylenti de Emel Sayın’ın her yıl gelenek haline getirdiği estetik ameliyat için Londra’daki hastanede yeniden bıçak altına yatacağı ve bunu artık basından gizlemek istediğinden kaynaklanıyordu… Basın toplantısında şakayla karışık: «Biliyor musunuz, gittiğim kasabada hiç Türk aile yokmuş, dolayısıyla Türk erkeği de yok. Zaten kalbimin kapıları kilitli» diyen Emel Sayın’a karşılık yakın çevrelerinden biri de şunları söylüyordu:

«Emel Hanım aniden Londra’da evlenirse hiç şaşmayın. Hani Türkan’la Cihan nasıl evlenmek için Kastamonu’nun Araç ilçesini tercih etmişlerse Emel Sayın da Londra yakınlarındaki bu küçük kasabayı tercih edebilir…»Bu kez biz ısrar ediyoruz damat adayının adını öğrenmek için… Adının bir sır gibi saklanmasını rica eden kişi: «Damat adayı yabancı değil. Daha önceden de adı biliniyor. Üstelik Emel Hanım’a yabancı değil… Fakat damat adayının babasının bu evliliğe karşı olması onları Londra’ya itti.»

Evet… Emel Sayın olayındaki son durum bu. Bakalım ilerideki günler neler gösterecek?..

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-4-sayisi)

05.10.2020 18:53

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar