Menü

Emel Sayın Reklam Mı Yapıyor?

DÜNYA borsalarında en çok konuşulan konu, Amerikan Doları’nın sürekli değer kazanması. Çeşitli ülkelerde ise petrol ürünlerine yapılan zamlar tartışılıyor… Öte yandan, Amerika Uzay Bilimi Laboratuvarları’nda çalışan ilim adamları, uzaydan gelecek tehlikeler varsayımından hareket ederek, geceli gündüzlü araştırmalar yapıyorlar.

Dünyada yaşayan milyonlarca insanın sorunları da, ilgilendikleri konular da öylesine birbirinden farklı ki. İşte, size sanat dünyamızın şu günlerde gündeminde olan bir numaralı konusunu açıklayalım. Yüzbinlerce kişinin fısıldadığı sözler:«Emel Sayın ile Selçuk Aslan boşanıyorlar mı?»

Gerçek şu ki, ekonomik ve politik sorunlarının keşmekeşliği yanında, şu ihtiyar dünyamız, nice büyük aşklara tanık oldu bugüne kadar. Eğer bizden, Emel Sayın ile Selçuk Aslan ilişkisinin son durumu ile ilgili açıklamalar istiyorsanız, önce şunları söylememiz gerekiyor:

Emel Sayın ile Selçuk Aslan arasındaki duygu ilişkisini basit bir sevgi olarak göremeyiz. Daha düne kadar birbirlerini çılgınca sevdiklerini söyleyen bu mutlu çiftin ayrılacaklarına inanmak çok zor.Sanatçı olan bir kişinin tek amacı vardır, daima zirvede kalabilmek, yerini koruyabilmek. Bunun için gerekli olan da, sürekli gündemde olmaktır.

Pek çoğunuz, «Hadi canım, reklam beraberliği olur ama, reklam ayrıldığı da olur mu hiç?» diyecektir.

Yıllardır sanat dünyasındaki çalkantılar içinde arada bir de olsa karaya vurup ayağımız yere değdiği için, çoğu kez dünyayı Pollyanna gibi pembe gözlük ardından göremiyoruz. Belki de bu, gazeteci oluşumuzun şüpheciliğinden kaynaklanıyor. Simdi dilerseniz bir yıl öncesine göz atalım.O zaman da sanat dünyasının gündeminde yine Emel Sayın ile Selçuk Aslan vardı. Herkes iki sevgilinin gazinodaki kulis odasında yaptıkları kıyasıya kavgadan söz ediyordu. Selçuk Aslan, Sezen Aksu ile ilgilenmişti, Emel Sayın da bunu kıskanmıştı. «Biz Sezen’le yalnızca arkadaşız» diyerek ilk anda Emel Sayın’a yapması gereken açıklamayı, haftalar sonra magazin basının yaptı Selçuk Aslan. Sezen Aksu’nun, «Beni reklam aracı olarak kullandılar» feryatları da, bu olay da, sanat dünyasının gündemine gelen yeni olaylarla birlikte unutuldu gitti.

Sonra bir başka olay daha yaşadı bu ikili… Bu kez sahnede Yeliz vardı. Selçuk Aslan, vatani görevini yaptığı Konya’dan izinli geldi. O sırada Fahrettin Aslan İstanbul’da olmadığı için de gazinoyla Selçuk Aslan ilgilendi. Gazinoda çalışan sanatçılara da bir gazino patronu olarak Yeliz’e alaka göstermesi normaldi. Yine karşılıklı açıklamalar yapıldı ve olay tatlıya bağlandı. Ancak bu arada magazin basını bu olaydan haftalarca söz etti, durdu.Bize göre gündemdeki «Boşanma» konusu, bir reklamdan öteye gitmeyecektir. Tıpkı bundan öncekiler gibi. Belki de, bu aşka duyduğumuz saygı, bize «boşanma» konusunu reklam olayı olarak gösteriyor. Öyle ya da böyle, Emel Sayın ve Selçuk Aslan beraberliği kolay kolay bitecek bir ilişki değildir.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-34-sayisi)

26.11.2020 10:46

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar