Menü

En Çok Kazanan Kemal Sunal

‘BUGÜN Türk sinemasında en fazla ücret alan ve en fazla para kazanan oyuncu kimdir?’ sorusunun tek cevabı komedyen Kemal Sunardır. Sunal, başarısının sırrını şöyle açıklıyor:

«Ben yüzümü eskitmekten korktuğum için, genellikle fazla resim çektirmekten, basında fazla resmimin çıkmasından çekiniyorum. Herkes daha fazla reklamım yapılsın diye çırpınırken, ben iki yıldır uyguladığım bu kararımla daha çok aranır, sorulur oldum…»Film başına yaklaşık 10 milyon lira alan Kemal Sunal, film üstüne film çevirmeye devam ederken, bir videocunun teklif ettiği 5 filmlik video filmi teklifini de geri çevirdi. Kemal Sunal, kendi adına her yıl film çevirmeye devam ediyor.

Yıllar önce Zeki Alasya – Metin Akpınar Tiyatrosu’nda figüran olarak çalışırken, yine figüran olarak filmlerde oynayan Kemal Sunal, dedikodudan, basından, reklamdan, skandaldan kaçarak oluşturduğu dünyasında, yıllar önce çevrilmiş yerli – yabancı komedi filmlerini seyrederek deneyim kazanıyor, pratikte yararlanıyor.«Çok film çevirmek istemiyorum ama, istek fazla olduğu için arz – talep meselesinden fazla film yapmak zorunda kalıyorum. Sular akarken küpleri doldurmak lazım. ‘İleride tiyatroya dönecek misin?’ diye soruyorlar… Tiyatroya neden döneyim ki?.. Yıllarca tiyatroda çalıştım. Ne para kazanabildim, ne de şöhret… Ama sinemada sürekli olarak aldığım ücret arttı. Hele bir prodüktör ‘sana ne kadar para vermemiz lazım?’ dedi. ‘Ne verirseniz verin’ dedim. Adam utandı. Benim düşündüğüm rakamdan da fazla bir rakam verdi…»

İşte Kemal Sunal cephesindeki son haberler böyle… Gizlenen komedyen yine film çevirmeye devam ediyor, yine en fazla ücreti alıyor, yine sinemada en fazla kazanan oyuncu unvanını koruyor…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-7-sayisi)

19.08.2020 11:46

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar