Menü

En çok Soyunan Erkek Kuzey Vargın

Soyunma sahnelerinin kol gezdiği Türk filmlerinde sadece kadın oyuncular soyunup dökünecek değildiler ya.. Soyunan kadınların yanısıra erkekler de, çok geçerli olan bu kurala ister istemez inovun eğeceklerdi. İşte bu tür sahnelerin gedikli oyuncusu Kuzey Vargın. “Ölüm Yolcuları” adlı filmde gene sovunuk olarak yatağa girecekti. Bu defaki yatak arkadaşı da Nuran Aksoy’du. Aksoy da Türk sinemasının devamlı soyunan kadın oyuncularındandı.Arnavutköy’de. Sohban Koloğlu’nun plato olarak çalıştırdığı evde, çekimi yapılacak sahne için hazırlanıyordu… Ve bir süre sonra Nuran Aksoy yatağa girip, yorganın altında üzerindekileri birbir çıkardı. Bir kilotla kalmıştı ve çıplak göğüslerini de yorgana sarınarak gizlemeye çalışıyordu. Kuzey Vargın soyunmuştu bile… Bilindiği gibi göğüsü jilet izleriyle doluydu. Eski, uçarılıklarla dolu bir yaşantının hatıralarıydı bu izler. Ama artık uslanmıştı Kuzey Vargan. Bundan böyle yaşayışına dikkat edecek, bütün taşkınlıklarına bir son verecekti.

Ve Kuzey Vargın:

-”1967 yılı benim yılım olacak, yeni bir insan olarak gireceğim” diyordu.Gerçekten de Kuzey Vargın. 1966 yılının son günü, yeni bir hayata ilk adımını atmıştı, argın, yıllardan beri seviştiği, beraber olduğu manken Ayla Oranlı ile Ankara’da sesiz sedasız evlenmişti. Böylece 67 yılma bütün çapkınlıkları, taşkınlıkları geride birakarak, bir “Ev erkeği” düzeniyle giriyordu. Görüldüğü gibi Kuzey Vargın sözünü tutmuştu.

Işık provası yapıldıkdan sonra oyun provasına seçildi. Kuzey Vargın’la Nuran Aksoy birbirlerini kucaklıyorlar ve ardından da sevişmeye başlıyorlardı. Nedense bu sahnede Nuran Aksoy isteksiz hareket ediyordu. Bu durum genç rejisör Nazmi Özer’in gözünden kaçmamıştı.– ” Daha canlı, olmuyor Nuran. Hem neden öpüşmüyorsun?… öpüşeceksin… Havaya girmeniz lazım… Girmeden bu sahneyi çekemem. İsterseniz, biz çıkalım, siz havaya girene kadar başbaşa kalın” dedi.

Nuran Aksoy, “Prova yapılırken de öpüşme olur mu?..” gibilerden rejisöre baktı. Ve çenesini oynattı. Aksoy ‘un ağzında çiklet vardı. Gizliden gizliye de çiğniyordu. Yönetmen Nazmi Özer, neden sonra bu durumu sezinleyince iyice bozuldu:-“Lütfen ağzınızdaki çikleti çıkarın. Züppe bir salon kızını oynamıyorsunuz. Yataktasınız, Sevişirken çiklet çiğnenir mi?…” dedi.

Nuran Aksoy’da bozulmuştu. Ağzındaki çikleti, tükürürcesine yatağın altına doğru fırlattı. Setteki hava gittikçe de gerginleşiyordu. Provalar bir süre daha devam etti. Ve sonunda bu aşk sahnesini sinirli bir hava içinde çekip bitirdiler…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1967-tarihli-539-sayisi/)

03.01.2021 17:56

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 11:43

    Kaya Sinan

    Erkeklerin de soyunmasına bakıayolarmış resmen :D