Menü

Ercan Turgut’u Dinlemek Çok Pahalı

BİLİYORSUNUZ TV arabeskçilere kapalı. Arabesk müziği sevenler bu güne kadar ancak yılda bir kez, o da yılbaşı hediyesi olarak, ekranda sevdikleri arabesk şarkıcılardan bir kaçını dinliyebiliyordu. Ancak bundan sonra arabeskçiler kapıdan giremedikleri televizyona bacadan girecekler. Canı arabesk dinlemek isteyip de, yarım milyon lirayı gözden çıkarabilen herkes gönlünün beğendiği şarkıcıyı hem de renkli olarak beyazcam, da izliyebilecek. Nasıl mı? Kolay… Önce bir video-teyp ve renkli bir televizyon göstericisi alacaksınız, sonra dilediğiniz kaseti video-teybinize koyup, göstericinin karşısına geçecek, rahat bir koltuğa yerleşecek, sigaranızı yakıp keyfinize bakacaksınız.Video-teybin giderek ülkemizde de yaygınlaşması, üzerine, arabesk şarkıcıları teker teker bu yolu denemeye başladılar. Bunların arasında sevilen sanatçı Ercan Turgut da var.

Geçtiğimiz günlerde Ercan Turgut da stüdyoya girdi ve merkezi Almanya’da olan bir Türk video firması hesabına konser kaseti doldurdu. «Azap Çiçeği» adlı uzuncalarında ve aynı adlı filminde yer alan şarkıları bir kez de televizyon kameraları karşısında söyledi. Video kuruluşu çekilen kasetlerin pazarlamasını Almanya ve yurt içinde yapacak.

ercan turgut (2)

Çekim sona erdikten sonra Ercan Turgut’la kısa bir söyleşi yaptık, Sanatçı son günlerde çok yoğun bir çalışma temposu içinde olduğunu, temmuzda askere gitme, den önce tamamlanması gereken pek çok işi olduğunu söyledi. Önümüzdeki günlerde Emel Sayın’la birlikte Caddebostan Maksim’de sahneye çıkacak olan Ercan Turgut, haziran ayında da «Yaşadım mı Ben?» adlı yeni bir filmde oynayacak. Daha sonra 4 aylık askerlik görevini yapacak elan sanatçı, gelir gelmez de nişanlısı Nihan Bol ile dünyaevine girecek.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-20-sayisi)

07.10.2020 15:00

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar