Menü

Erdem Alkın Tercihini Yaptı

HENÜZ yol yorgunluğunu üzerinden atamamıştı… «Gece yolculuk yaptım» diyordu Erdem Alkın. Ancak, birdenbire İstanbul’a gelişini ve Boğaz’da bir eve yerleşmek istemesini anlayamamıştık. Erdem Alkın’la oturup, konuştuk. Genç sanatçı şunları anlatıyordu:«Sahne çalışmalarına başlayacağım. Sonra da, büyük bir olasılıkla İzmir Fuarı’nda sahneye çıkacağım. Yeni bestelerim var. Bunları da bir LP’de toplayacağım.»

Erdem Alkın

«Evliliğime gelince, Vuslat’la, ayrılmak için mahkemeye başvurduk. Sanıyorum yakında resmen boşanmış olacağız. Biz konuşarak, anlaşarak ayrılmaya karar verdik. Ayrılma nedenimizi söylesem gülersiniz belki de… Ama gerçek… Biz birbirimizi çok seviyoruz. Bu aşırı sevgi nedeniyle de bir araya geldiğimiz zaman bir türlü anlaşamıyoruz. İkimizin de tek düşüncesi, kızımız Deniz… Onu istediğim zaman gidip göreceğim. Dedim ya, biz anlaşarak ayrılmaya karar verdik…»

Erdem Alkın’ın, İstanbul’a yerleşmeye karar vermesi de, sahneye çıkması da, işte bu nedene dayanıyordu. Genç sanatçı yakında yerleşecek İstanbul’a… Bakalım o zaman aradığı mutluluğu bulabilecek mi?

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-25-sayisi)

06.10.2020 21:29

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar